Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre ile ilgili sistemler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu konu açıldıysa kusura bakmayın baya araştırdıktan sonra açıyorum bu konuyu.
    Çevre görevlisine yeni yönetmeliklerle birlikte baya bir sorumluluk getirildi. aylık değerlendirme raporu,iç tetkik bunlar sisteme işlenmesi gerek yazıyor. fakat sistem hala yok. ya da varda ben mi bulamadım? şu an hazırlayıp beklıyorum. eksik birşey yapmak ıstemediim için sizlere danışmak istedim.Teşekkür ederim şimdiden.
    iyi çalışmalar

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Merve Hanım hala öyle bir sistem oluşturulmadı. O yüzden raporları biriktirmeye devam.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  3. Merve Yeşildağ

Teşekkür ederim. Nasıl çalışma yapmamız gerektiğini artık karıştırıyorum:)

4. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Merve hanım ben 2 hafta önce bize birleşik denetime geldiklerinde konuyla ilgili görüşmüştüm ve bana "sistem yapım aşamasında ve hazirandan sonra faaliyete geçebilir" diye söylenmişti.

5. Merve Yeşildağ

Teşekkür ederim.Onu tam kavramakta zor olmaz inşallah. Birleşik denetimde nelere dikkat ettiler en çok?

6. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Birşey değil. Denetimde işletmenin düzenli olmasına bakıyorlar. Birde atık toplama araçlarının firmada bulunmasını istiyorlar. ( Aracın köşelerinin firmanın ünvanı olmasına dikkat ediyorlar.). Beyanları kontrol ediyorlar yapılıp yapılmadığını ve iç tetkik raporlarının hepsini alıyorlar ve istedikleri belgeler var. ( yapı kullanma izin belgesi kapasite raporu atık beyanları vs) onlara bir dosya oluşturun.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  7. Merve Yeşildağ

Çevre ile ilgili sistemler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık veya çevre ile ilgili ölçüm analiz laboratuvarı açmak hakkında...

Herkese selamlar çevre mühendisliğinin kapsamı aslındagerçekten çok güzel bence, bir çevre mühendisi olarak yapabileceğimiz bir sürü iş var fakat genelde ekonominin talep değilde arz tarafında yer aldığı için yaptığımız işler fabrika sahipleri ve üreticiler genelde çevre mevzuatını çevre ile ilgili işleri pek sevmezler yinede kanunlar gereği çed raporları hazırlanmalı ölçümler yapılmalıdır...
  2. Çevre Görevlisi ile ilgili

İnternette dolaşırken şöyle bir şey gördüm: http://www.cevregorevlisi.biz/cevregorevlisi/bilgiSayfa.php Bu işi hangi ara dershane modeli ile bağdaştırdılar onu anlamadım ? Eğitim kadrosunu da sadece ünvan olarak vermişler, isim yok. Bundan haberi olanlarımız var mı ?
  3. Çevre Görevlisi Belgesi ile ilgili

Merhaba, Çevre Görevlisi Belgemi aldıktan sonra belgemi almak üzere çıkarttığım mobil imzaya ait telefon hattımı iptal ettirdim. Şu anda belgemi kullanmıyorum. Sonra belgemi kullanmamı gerektirecek bir işe girdiğimde başka telefon numarama ait mobil imza üzerinden işlemleri mi gerçekleştirebilir miyim yoksa eski numaramı aktif hale mi getirmem lazım? İyi çalışmalar dilerim. ALINTIDIR.
  4. Tezgah altı r.o. sistemler ve satış taktikleri...

bugün işçilerimden birisi bu 'bu tezgah altı arıtma sistemleri nasıl sağlıklı mıdır' diye bir soru dordu. bende istanbulda iş hayatıma başlarken tezgah altı cihazlar satan ama atıksu arıtma tesisi satmak isteyen ama bir türlü satamayan garip gurup bir yerde çalışıyordum ve az çok oradan biliyorum. öncelikle çok enteresan bir pazar. ciddi para kazananlar olmuş daha önce. 100 tl lik cihazı...
  5. Çevre ile ilgili teşvikler

Arkadaşlar , Atıksu arıtma tesislerine verilen elektrik teşviki dışında bildiğiniz devlet tarafından verilen başka teşvikler var mıdır? (Ör: tehlikesiz atık geri kazanımı yapan firmalar gibi.. ) Böyle teşviklerden yararlananlar oldu mu? Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.