• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin belgesi güncellemesi

nil_ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

Benim danışmanlığını yapmış olduğum bir firmamın Çevre İzin Belgesinin süresi 16.10.2017 tarihinde sona erecek ve yönetmeliğe göre de bitiş tarihinden en az 180 gün öncesinden başvuru yapmak gerekiyor. Bunun için de öncelikle İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı alınacak. Bunu hallettim fakat sırada Valilik Tespit Raporu var. Onun için dilekçe vereceğim. Benim firmamın İzin belgesi hava emisyon ve atıksu deşarjı konularında alınmış. Atıksu deşarjı için nasıl bir dilekçe yazılacak ? Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz ?

ARKADAŞLAR BİZİMKİ DE 7NCİ AYIN 3NDE SONMUŞ FAKAT BUNU ŞİMDİ FARKETTİM. BUNUN İÇİN 180 GÜN YAZILMIŞ FAKAT 100 GÜN KALMIŞ BİZİM NE YAPMAM LAZIM

Danışmanlığını yaptığımız bir otelimiz var. Oteli yaklaşık 10 yıldır bir A firması kiracı olarak işlemekte idi. Çevre izni de bu A firması adına alındı. Bu seneden itibaren ise eski firmanın kira sözleşmesi sona erdi ve B firması yeni kiracı oldu. Tesiste her hangi bir kapasite artışı değişiklik olmayacak. Bu durumda B firması adına da Çevre izni almak gerekir mi? Almak gerekirse en baştan GFB den mi başlamalı yoksa Çevre izni yenileme mi olur

@Melis Kara
Teşekkür ederim.;)

Arkadaşlar,
Bir sorum daha olacak. Benim yeni danışmanlığını almış olduğum tünel inşaatının yapıldığı şantiye var. Burası taşeron bir firma ve kapasite raporları da yok. Fakat Aralık ayında atık gönderildiği için de Mart ayı içerisinde bunun bildirimini yapmam lazım ve sistemde de açtırıldı. Bildirim yaparken bildiğiniz gibi kapasite miktarını istiyor. Bunların kapasite raporu olmadığı için miktara ne yazılması gerekiyor bu inşaatta ? Konuyla ilgili bilgisi olan var ise yardımcı olursa çok sevinirim.