Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin lisans yönetmeliği

Konu, 'ARŞİV' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,
  Bildiğiniz gibi 01.11.2014 tarihinde çevre izin ve lisans yönetmeliği yürürlüğe girecek, gfb başvurusu yapmanız gereken tesisleriniz için işlem sıranızı nasıl belirleyecek siniz yani kasım ayı girmeden il müdürlüğü uygunluk başvuru dilekçelerini teslim etmek mi mantıklı yoksa kasım ayı girdiğinde başvuru yapmak mı. ben açıkçası Kasım ayının girmesini beklemeyi planladım çünkü önce başvuru yapsaydım bir önceki yönetmeliğe göre değerlendirme olacaktı mecburen. yeni yönetmelik uygulama açısından daha net (yapı kullanım izni istenmiyor) sizin düşünceleriniz nelerdir.
   
 2. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Ben de il müdürlüğüyle olan işlemlerim için yürürlüğe girmesini bekliyorum yönetmeliğin. Bana göre en mantıklısı da bu, muhtemelen il müdürlüğündekiler de bekletirler zaten değişecek diye.
   
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  hem cezai duruma düşmemek hem de yeni yönetmelik çerçevesinde değerlendirilmek amaçlı Kasım ayı girer girmez gitmek o zaman mantıklı olacak, teşekkürler.
   
  Kağan bunu beğendi.
 4. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  Sistemde Rapor yükleme bölümü eklenmiştir. Aylık çalışma takvimi ve raporlar isteniyor.. ama detaylarına bakamadım

  upload_2014-10-15_17-52-49.png
  Eki Görüntüle 13374
   

  Ekli Dosyalar:

 5. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Böylece kaba bir hesapla 6-8 ay sonrasında yeni Çevre İzin Lisans Yönetmeliği Ek'lerini ve yüklememiz gereken dosyaların bulunduğu ekranı da görebiliriz. :)

  Şaka bir yana güzel olmuş yapanın eline sağlık ancak Aylık Seyahat Takvimi kısmı çalışmıyor sanki ya da ay başlarında mı aktif oluyor acaba?
   
  Melis Kara ve İpekszksn bunu beğendi.
 6. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  duyuru yapmamışlar mı bunun için?
  emine hanım nereden bakacağız bu sekmeye.
   
 7. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  Bu sekme çevre görevlilerinin sayfasında yok. Çevre danışmanlık firmasının sayfasında var. İlk menüde firma bilgilerinin altında yeni eklenmiş. Ama aktif çalışmıyor şuan.
   
  sdagtekin ve Tunç Bozkurt bunu beğendi.
 8. Tunç Bozkurt

  Tunç Bozkurt CMNet Üyesi

  "E-Denetim 13 Pilot İlde Uygulanma Aşamasına Geldi
  12.10.2014
  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile hazırlanan E- Denetim yazılım programı 13 pilot ilde uygulanma aşamasına geldi.

  Samsun, Eskişehir, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Ankara, İstanbul, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kocaeli, Muğla, Sakarya illerine uygulanma aşamasına gelen E- Denetim yazılım programı gerekli eğitimlerin verilmesi, yönetmeliklerde revizyon yapılması ve firma bilgi sistemindeki mükerrer kayıtların giderilmesinin ardından Ocak 2015 tarihinde ülke genelinde uygulanmaya başlanması öngörülüyor.

  -E-Denetim uygulamasının detayları-

  Bu proje, tüm denetim aşamalarının (planlama, uygulama, raporlama, değerlendirme) dijital ve web destekli ortamda online olarak yürütülmesini sağlayacak bir yazılım programının oluşturulmasını içeriyor.

  Kısaca e-denetim olarak adlandıran bu projede, kontrol listeleri kılavuzluğunda denetimin yapılması, tutanağın, denetim raporunun ve idari yaptırım karar tutanaklarının hazırlanması ve kaydedilmesi, idari yaptırım ve varsa ilgili dava süreçlerinin sistem üzerinden takibinin yapılması mümkün olabilecek.

  Böylece kayıt altına alınacak denetimlere ilişkin verilerin istatistikleri alınabilecek, ayrıca denetimlere ilişkin sorgulamalar yapılabilecek.

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gelen şikâyetlerin de kaydının tutulması ve denetimle ilişkilendirilmesi mümkün olabilecek."


  kaynak : http://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=faaliyetdetay&Id=1102


  Bu illerde sistem gerekli raporları istiyor mu acaba?
   
 9. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Daha uzun aylar var önümüzde @Melih Coşar Bey :)
   
  Melih Coşar bunu beğendi.