Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve lisans

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Efe. YÜKSEL tarafından paylaşıldı.

 1. Efe. YÜKSEL

  Efe. YÜKSEL CMNet Üyesi

  Günaydın Arkadaşlar;

  Benim bir sorum olacak, Yumurta alım ve satımını yapan bir firmanın Danışmanlığını yapmaktayım. Bu firma dışarıdan hem viol almakta hemde hurda kağıtları alarak viol üretimi yapmaktadır. Bu firma geridönüşüm firması mıdır? yoksa geri kazanım firması mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirim. İyi Çalışmalar..
   
 2. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  Efe bey Yönetmelikte gerikazanımla geri dönüşüm tanımları yapılmıştır.
  Tüketici tarafından kullanıldıktan sonra kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin hammadde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılması için çeşitli geri dönüşüm yöntemleri uygulanması bir tanımı olduğu gibi, Yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirilerek ikincil hammaddeye dönüştürülmesi ile üretim sürecine tekrar dahil edilmesi de geri dönüşümü tanımlar.
  Geri Dönüşümden farklı olarak Geri Kazanım atıklardan enerji eldesini de kapsamaktadır. Geri kazanım hem katı atık deponi sahalarının gereksiz yere işgal edilmemesine hem de maddi olarak kazanç sağlamasına olanak vermektedirSağlıklı bir geri dönüşüm ve kazanım sisteminin ilk basamağı bu malzemelerin kaynağında ayırması sureti ile toplanmasıdır. Geri dönüştürülebilir nitelikteki bu atıklar diğer atıklarla karıştığında bu malzemelerden üretilen ikincil malzemeler çok daha düşük kalitede olmakta ve hatta çoğunlukla bu işlemler mümkün olamamaktadır. Bu yüzden geri dönüşüm işleminin en önemli basamağını kaynakta ayrı toplama oluşturmaktadır.
   
  Burak Dumlu bunu beğendi.
 3. Can Doğan

  Can Doğan CMNet Üyesi

  Herkese kolay gelsin. Bir sorum olacak. 24.10.2013 te gfb aldık. ilk 6 ay içinde lisans için yapılması gereken başvuruyu yaptık. Son olarak dekontu yükledik. Bizim lisans gfb nin bitim tarihi olan 24.10.2014 te mi çıkar, yoksa ondan önce de çıkabilir mi?
   
 4. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  önce çıkar
   
 5. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  en geç 6 ay içerisinde gfb ye başvuru yapılmak zorundadır. haziran ayında lisansınızı alırsınız.
   
 6. Buket Ayas

  Buket Ayas CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar, Size bir konuyu danışmak istiyorum. Çalışmakta olduğum Toplama Ayırma ve Geridönüşüm tesisi başka bir yere şube açıp burada kırma ve granül makinası kurarak hammadde üretmek istiyor. bizim 2013 yılında almış oldugumuz Çevre İzin ve Lisans Belgemiz mevcut. Aynı belge ile bu işi yapabilir miyiz? Yoksa farklı bir prosedür mü gerekli?
  Yardımcı olursanız sevinirim.
   
 7. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  başka yere şube açtıysanız yeniden izin ve lisans almanız gerekir.Çünkü adres ve yer farklı.
   
 8. Buket Ayas

  Buket Ayas CMNet Üyesi


  peki mevcut lisansımız mı iptal oluyor bastan alıyoruz yada yeni şube için ayrı mı?
   
 9. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  mevcut lisansınız kalır yeni şube açtığınız için yeni lisansa başvuru yaparsınız benim fikrim bu çünkü yeni açtığınız yerde farklı işler yapabilirsiniz ondan dolayı.
   
 10. Buket Ayas

  Buket Ayas CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim cevabınız için. Peki bu lisansı şirket sahibi değişmesi durumunda bastan almamız gerekiyor mu?
   
 11. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  eğer mevcut yerinizdeki lisansınız varsa ve bu işyerinin sahibi değişmesi durumunda. Mevcut çevre izin ve lisans sicil gazetesi ve taahhütname ile başvurarak il çevre değerlendirmeye alır. ama çevre izin ve lisansınız aynen kalır yalnızca yeni iş yeri sahibi bütün herşeye uyacağına dair taahhüt imzalar ve işinize devam edersiniz
   
 12. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Buket hanım yönetmelikte şu şekilde belirtiyor ,
  İşletmenin sahibinin veya adının değişmesi halinde, yapılan değişiklik işletmeci tarafından değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde yetkili mercie bildirilir. İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik yoksa işletmenin çevre izin veya çevre izin ve lisansı, önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla yeniden düzenlenir.
  Faaliyet sahibinin değişmesi durumunda yeni faaliyet sahibinden ayrıca devralınan işletmenin izin veya çevre izin ve lisans koşullarına uyacağına dair taahhütname istenir.
   
 13. Buket Ayas

  Buket Ayas CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim Olgaç Bey yardımlarınız için
   
 14. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  birşey değil.
   
 15. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Olgaç bey hızlı davranmışsınız :)
   
 16. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  aynı şeyi söylemişiz:)
   
 17. Buket Ayas

  Buket Ayas CMNet Üyesi


  Teşekkürler Gülşah Hanım inceleyeceğim tekrr yönetmeliği
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 18. Olgaç Sürmelihindi

  Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

  biz antepliler hızlı davranmasını biliriz.:D
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
Çevre izin ve lisans konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

  Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
 2. çevre izin ve lisans

  arkadaşlar her faaliyette alınması gereken izin,izin ve/veya lisans ların neler olduğunu yazalım ki bilmeyen arkadaşlarımızda İş görüşmesine gideceği zamn bir ön bilgisi olmuş olsun
 3. çevre izin lisans

  bir tesisin çevre izin lisans kapsamında olması için evsel ve proses kaynaklı atıksuyunun debi aralıklarını nereden bulabilirim arkadaşlar?
 4. Çevre izin lisans-danışmanlık...2...

  kerpitin suyla reax sonucu oluşan asetilen gazının üretimi ve depolanması yapılmaktadır.(Asetilen alkin grubu hidrokarbondur) çevre izin lisans yönetmeliğinde hangi maddeden girebilir yardımcı olabilirmisiniz?
 5. "Çevre Mevzuatı" ve "Çevre İzin/Lisans" Eğitimi

  Merhabalar; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 08 Mart Perşembe (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler ve 16 Mart Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyenlerin; ilgili eğitime...