Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni başvurusu esnasında istenen analiz sonuçları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Agca tarafından paylaşıldı.

1. Yasemin Agca

Yasemin Agca CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
    Çevre izni başvurusunda bakanlığın tarafımızdan istemiş olduğu analiz sonuçları kaç günü kapsamaktadır ?
    Gün olarak herhangi bir açıklama yapmamışlar. Ben sadece yıl içerisindeki herhangi bir göne ait analiz sonucu ekleyebilir miyim sisteme ?
    Yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler.
    Herkese kolay gelsin.

2. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

analiz sonucu derken atıksu analiz sonucu mu?
    eğer atıksu ise il müd. dilekçe yazıp il müdürlüğü gözetiminde numune aldırıyorsunuz ve onların analiz sonuçlarını kullanıyorsunuz.

E.KAYA bunu beğendi.
  3. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

kolay gelsin bize analiz sonucu temmuz başında gelmişti ve lisanslara başvuru yaptığımızda aralık ayı gibiydi. öyle belli bir günü kapsamaz.

E.KAYA bunu beğendi.
  4. E.KAYA

E.KAYA CMNet Üyesi

çevre izni için zaten Emine Erdem arkadaşım gereken bilgiyi vermiş. kesinlikle il çevre gözetiminde numuneni aldırıyorsun. 3 ayrı günde 2 saatlik komp. ya da 24 saatlik gibi. tabi çevre izninden sonra numune aldırma zaman aralıkları da var.

5. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

benim dediğim lisans için cevre izni için arkadaşlarımın dediği dogru.

6. Yasemin Agca

Yasemin Agca CMNet Üyesi

Ekteki dosyada bakanlığın istediği belgeler yazıyor. Anlaşmalı olduğunuz laboratuvar sonuçlarını yüklememizi istiyor. Bizim atıksu arıtma tesisinde haftada 3 kez numune alınıp analiz yaptırıyoruz anlaşmalı olduğumuz şirkete. Bu sonuçlar geçerli olmaz mı ?
    Şirket numune alacağı günleri il çevre müdürlüğüne bildiriyor ancak onlardan gelen olmuyor numune alımına.

Adsız.jpg

7. Emine Erdem

siz il müdürlüğüne dilekçe yazıp numune alımı için gelmelerini isteyeceksiniz zaten. onlarda uygun programı yapıp gelirler. aynı numunenizin il müdürlüğü gözetiminde alınması gerekir. isterseniz 3 defa 2 saatlik kompozit numune aldırırsınız yada 24 saatlik tek numune ve bu numunenin analiz sonuçlarını izin işlemleri için kullanırsınız. (giriş-çıkış numuneleri). 24 saatlikte ilk gerip kurarlar cihaz mühürlenir ertesi gün süre bitiminde gelirler. saha analizleri yapılır yazılır diğerleri için lab. alır gider numuneyi

numune alma günlerinizi söylersiniz belkide programları uygun olursa size o konuda yardımcı olurlar.

eğer işletmenize ait lojman var ise onun atıksularının nereye gittiğini ve nasıl arıtıldığını gösteren bilgi ve belgeleri yükleyeceksiniz.
    diğerinde ise 5 yıl içinde herhangi bir değişikli olup olmayacağının taahhütnamesini yazacaksınız.. şuan yanımda örneği yok ama pazartesi gün isterseniz yollayabilirim örneğini.

birde benden noter onaylı taahhüt istemmişlerdi su kirliliği kontrol yönt., çevre kanununa ve kanuna istinaden yayınlanmış olan tüm yönt., teblig vb. . ayrıca birde su kirliliği kontrolü yönt. idari usuller tebliği ekinden deşarj başvuru formunu doldurmuştum. sizde size uygun olan eki hazırlamanızı isteyebilirler.

8. Yasemin Agca

Yasemin Agca CMNet Üyesi

9. Emine Erdem

ama pazartesi günü yollayabilirim ancak şuan işte değilim.....

Çevre izni başvurusu esnasında istenen analiz sonuçları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler

Çevre izni başvurusu için adımlar ve gerekli belgeler ÇEVRE İZİN BELGESİ adı altında yapılacak başvurularda birinci adım izin konusu ile ilgili Özel Belgenin temini olmalıdır. (örneğin; emisyon için İl müdürlüğü uygunluk yazısı) İkinci adımda ise Ortak Belgeler ve izin konusu ile ilgili özel belge/belgeler beraberinde Geçici Faaliyet Belgesi başvurudur. Üçüncü ve son adımda ise İzin...
  2. Çevre İzni ve Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu İçin Gereken Ortak Belgeler

1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri bulunan yapıların dışında 12/10/2004 tarihinden...
  3. Hastane için Çevre İzni başvurusu aşamaları

Merhaba arkadaşlar, Bilindiği gibi Çevre İzin ve Lisansları Hk. Yönetmeliğin Ek-2 10.14 maddesi gereği 20 yatak ve üstü hastaneler çevre iznine tabidir. Bugüne kadar benim ve birçok kişinin aklını karıştıran durum; birçok hastanenin atıksuyunu şehir kanalizasyonuna deşarj yaptığı için deşarj izninden muaf olması ve kojenersyon gibi bir ünitesi olmadığı sürece emisyon izninden de muaf...
  4. Çevre İzni Başvurusu son başvuru tarihi

Acil yardım gerektiren bir konu var,çevre izni başvurusu için sistemde bugün itibariyle başvuru yapmanız için son 1 gün yazıyor,atıksu analiz sonuçlarını bekliyorum sadece onlar da bugüne yetişmiyor,sizce yarın başvuru yapabilirmiyim,(GFB aldığımız tarih,14.06.2011)
  5. Online çevre izni başvurusu hk.

Gfb başvurusu yaparken, Başvuru formu doldurulduktan sonra bir sonraki adıma geçilemiyor. Bu benden kaynaklanan bir sorun mu yoksa sistemle alakalı. ( bu olay bir haftadır devam etmektedir.)