Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre İzni Geçici Maddeler

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Pınar Esin tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

Merhabalar,

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar hakk. yönetmelik

Geçici Madde 1: Ayrı ayı alınmış izinlerden geçerliliği ilk bitecek olanın bitiş tarihinden 30 gün önce
    Geçici Madde 2: Süresiz olanlar yürürlük tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde (1.1.2012'ye kadar)

izin ve lisans başvurusunda bulunur deniliyor.

Buna göre deşarj izni Eylül 2012'de biten ve emisyon izni süresiz olan bir tesis hangi maddeye göre hareket etmelidir.? Erken olana göre hareket etmek daha mantıklı sanırım, ne dersiniz? Konuyla ilgili tecrübesi olan var mı?

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

En erken hangisi bitiyorsa o tarihe göre işlem yapacaksınız. Süresiz izniniz varsa da bitiş tarihi olarak yönetmelikte belirtilen tarihi, 2012 yi düşüneceksiniz.

3. Kübra Arslan

Kübra Arslan Misafir

Süresiz emisyon izni derken neyden bahsediyorsunuz? yani süresiz izin nedir?

4. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

bende emisyonun süresiz olanını hiç duymadım. heralde emisyon kaynağı olmayanlardan bahsediyor olmalı.

5. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

kapsam dışı yazısından bahsediliyor olabilir

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

bencede kaynağı olmayan kapsam dışı tesisleri kastediyordur

7. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Emisyon izni süresiz diye bir şey geçiyor. Bu şekilde izin belgesi olanların da geçerlilik süresi yönetmelikte belirtilen tarih.

8. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Yani 3yıl benim bildiğim

9. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

Kapsam dışı değiliz, A Grubu Emisyon İzni 2007 tarihinde alınmış ve geçerlilik süresi belirtilmemiş. Sürekli ölçüm cihazları ile devamlı izlediğimiz parametreler var ve rapor olarak her ay İl Çevre'ye gönderiyoruz.

Çevre İzni kapsamında "ECK" nın da söylediği gibi en erken bitene göre hareket etmemiz gerekecek bunun teyidini almak istemiştim, bakanlıkta muhattap bulmak her zaman kolay olmuyor. Teşekkürler..

Çevre İzni Geçici Maddeler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre İzni ve Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu İçin Gereken Ortak Belgeler

1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri bulunan yapıların dışında 12/10/2004 tarihinden...
  2. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  3. Atıklara geçici depolama izni aldıktan sonra?

Atıklarımıza geçici depolamaizni aldıktan sonra (şayet atık miktarımız ayda 1000 kg geçiyosa ) ne kadar süre ile atığımızı bertaraftçıya vermeliyiz ? Bunun için bir sınırlama varmı ? Örneğin ayda 1000 kg altında ise en fazla 180 gün depolayabiliyoruz . Bunu üzerinde olanlarda 1 yıl - 2 yıl da bir bertaraft etmek gibi bir sınırlama söz konusumudur ? Yada atık yönetim planını baz alarak 3 yılda...
  4. Atık akümülatör geçici depolama izni

Atık Akümülatör Geçici Depolama İzni İçin Depolama sahasında kullanılacak atık kodları nelerdir?arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim..Ayrıca Atık Akümülatör Geçici Depolama ile ilgili proje özeti ve iş akış şeması elimde yok...acilen lazım ...yardımlarınızı bekliyorum..
  5. Tehlikeli atık geçici depolama izni

elinde tehlikeli atık geçici depolama izni başvuru dilekçesi örneği varmı yada özel bir başvuru şartı varmıdır. ilk defa başvuracağım için detayını bilmiyorum