Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisleri odası danışmanlık asgari ücret tarifesi-2013

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cevremuhendisi tarafından paylaşıldı.

1. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Uymayanlar için yaptırım var mı ? Varsa nedir ?

3. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

Ben doğrudan odanın bir yaptırımı olduğunu sanmıyorum. Mahkeme yoluyla birşeyler yapılabilir ancak kimse uğraşmıyor.

4. Ali Şimşek

Ali Şimşek CMNet Üyesi

10 da 1 ine bile yapanlar var bu fiyatların. Yazık

5. Erkan Karakaya

Erkan Karakaya CMNet Üyesi

1000 tl mi buna uyan kim var acaba teklifleri duyunca zaten şaşırıyoruz...

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ek 2 için fiyat yine az olmuş ancak ek ücretlerle hizmet verilebilecek hale geliyor.. umarım bu tarifeye bütün firmalar uyar ve meslek itibarımız yükselişe geçer... ne yazıkki pek umudum yok ancak taslak yönetmelikteki en az 5 yıl tecrübeli koordinatörü olmayan firmalar kapanırsa belki temizlenir piyasa.. 300 tl ye hizmet veren firma o ücretle yakıtını mı karşılıyor, elemanının maaşınımı veriyor yoksa günlük giderlerini mi karşılıyor anlamak çok zor..

7. Uğur Firez

Uğur Firez CMNet Üyesi

Yaptırımına bir çare düşünmemişler bence

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

çevrimiçi çevre izinleri sisteminden takip edilmeli kesinlikle!!

9. Burçin Birinç

Burçin Birinç CMNet Üyesi

Şuan için bir yaptırımı yok ne yazık ki. ÇMO' dan öğrendiğim kadarıyla sadece çevre danışmanlık firmalarının şikayeti üzerine bir yaptırımı olabilirmiş. Tabi kim firmasını şikayet eder bilemiyorum. Söylenene göre şuanda bununla ilgili yönetmelik konusunda çalışmalar yapılıyormuş.

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Henüz emekleyen bir bakanlık sisteminin bunu önemseyeceğini sanmıyorum.
    Biliyorsunuz ki, bir firma anlaşmasını fes ettiği durumda tekrardan bu hizmeti alma zorunluluğu var. Küçük bir örnekti sadece bu, yapılıyor mu? hayır! Kısacası Bakanlığın bizim danışmanlık ücretlerinin ne kadar olduğuyla ilgileneceğini sanmıyorum.

Çevre mühendisleri odası danışmanlık asgari ücret tarifesi-2013 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği

[COLOR="Red"]TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'na göre Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Hakkında 1970’li yıllarda artan çevre sorunlarına karşı bütün Dünya’da yükselen çevreci hareketlere Ülkemiz de kayıtsız kalmamış bu alanda yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmaların yanında üniversitelerde çevre konusunda teknik eğitim de verilmeye başlanmıştır. Halen üniversitelerin...
  2. Çevre Mühendisleri Odası 'sen sus

Çevre Mühendisleri Odası, sen sus! GÜVEN EKEN 06/07/2011 Kağıda düşen cesur söz, mermiden daha güçlüdür. Mayıs ayının başıydı. Kütahya’daki gümüş madeninin siyanür havuzları bir bir patlıyordu. Olayın hemen ardından bölgeye giden Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Murat Taşdemir’in verdiği bilgileri basın yoluyla takip etmeye başladık. Taşdemir, ‘Türkiye’nin iyi ki bir Çevre...
  3. Danışmanlık Asgari Ücret Tarifesi

Odamız tarafından yürütülen 12.11.2010 tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik doğrultusunda Çevre Danışmalık Firmaları ile Faaliyet Sahiplerinin arasında imzalanacak olan sözleşmelerle ilgili asgari ücret tarifesi çalışması yapılacaktır. Asgari ücret tarifesine ilişkin taslak taban fiyat çalışması yazımız ekinde...
  4. Çevre danışmanlığı ücret tarifesi

Selam arkadaşlar, çevre danışmanlığında belli bir ücret tarifesi var mı?
  5. [07/12/2013] "genç" çevre mühendisleri 07.12.2013 cumartesi istanbul'da bir araya...

Çağrımız Mesleğimize, Çağrımız Odamıza, Çağrımız İSTANBUL’a… 2010 yılından beri Odamızın birçok organında çalışma yapmış olan “genç” Çevre Mühendisleri olarak Mesleğimize, Odamıza, Ülkemize sahip çıkmak üzere İstanbul’da bir araya geliyoruz. Hızla büyüyen şehirlerimiz çevre sorunlarını geçmişten bugüne beraberinde taşımaktadır. Sanayileşen şehirlerimiz ile çevre sorunlarının çözümünde bilim...