Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisliği atamalarında hangi kadro iyi?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında buse yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. buse yıldırım

buse yıldırım CMNet Üyesi

Bazı kadrolarda GİH VE TİH yazıyor hangi kadro daha iyi sizce çevre şehircilik bakalığı atamaları daha mı iyi

2. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Buse hanım size nacizane bir tavsiye, Siz siz olun mesleğinizi icra etmek istiyorsanız KİT'lere başvurmayın. Bakanlık kadrosu olsun veya 657'li kurumları tercih edin. Kitlerin parası biraz daha iyidir ama kar amacı güden devlet teşekkülleri oldukları için yine çevreden çok kendi paralarını düşünürler.

3. buse yıldırım

ben kadro atamalarında hep gih ve tih görüyorum kit i hiç duymedım

4. Sena ÇETİNKAYA

Kit dediklerimiz oralarda yazmıyorlar, bular Teiaş, MKE, Eti maden, Demiryolları gibi kurumlardır ve yine kpss ile alırlar. Genelde alımı bunlar yaparlar özellikle son dönemlerde bakanlığımızın alım politikasına bakarsak hiç almama eğilimi sergilemektedir. Kısacası istediğiniz kurumu internette kit mi 657mi yazarak bulabilirsiniz.

NAZLI2780 bunu beğendi.
  5. buse yıldırım

bu kurumlarda çalışmak dahamı zor

6. Sena ÇETİNKAYA

Çalışmak zor mu kolay mı tartışılır ama kiminde yatarsın, kiminde de senin işin olmayan işleri verirler. Yerine göre değişir o.

7. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

GİH: Genel İdari Hizmetler
    TH: Teknik Hizmetler

Özlük hakları vs. gibi konularda bazı farklılıklar olabiliyor. Mühendis kadrosu GİH'ten direkt alınıyor mu bilmiyorum. Ancak bu şekilde Google'dan aratırsanız farkları görebilirsiniz. Ayrıca 657 Sayılı Kanun'a bir bakın. Orada da açıklamaları var.