Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Prosedürü Yardım İsteği!!!

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında metinsengul tarafından paylaşıldı.

1. metinsengul

metinsengul CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
    Benim danışmanlığını yapmış olduğum firmalardan birisi Çevre Politikası belirlemiş durumda bu politika kapsamında benden Çevre Prosedürü hazırlanması konusunda yardım istediler prosedür hazırlamanın bir standartı varmı konuyla ilgili olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

ISO 14001 standardı ve yasal yükümlülükleri ayrıca firmanın kapasitesini karşılayacak şekilde bir prosedür hazırlamak yeterli olur. Yalnız tek prosedürle çözmeye çalışmayın tüm tesisi. Her konu için ayrı bir prosedür gerekebilir. Tehlikeli atık, ger, kazanım, tehlikesiz atık vs vs bu şekilde uzayıp gider..

3. metinsengul

metinsengul CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Fatih Bey, benimde merak ettiğim bu dediğiniz gibi uzayıp giden prosedürlerin belli standart başlıkları yokmu sorusuydu yazdığınıza göre yok tamamen bize kalmış bir durumdan ibaret.

4. Okan Öztürk

Okan Öztürk CMNet Üyesi

Bence tesisin hangi yasal mevzuatlara dahil olduğunu önce bir belirleyin. Ona istinaden talimatlar formlar prosedürler...
    İso 14001 deki ana başlıklara da bir bakın derim. O standart başlıkları tesisin hangi mevzuatlara dahil olmasıyla ilgili olarak oluşturulması lazım. Mesela arıtmanız vardır numune alma ile ilgili standart veya talimat yaparsınız... Neye dahilsiniz onu tespit etmek gerek

5. ugursoncul

ugursoncul CMNet Üyesi

Metin Bey Selamlar, ISO 14001 Standardının 2005 yılında yayımladığı bir standart var. TSE'den temin edebilirsiniz ücreti mukabilinde. İstediğiniz bütün bilgileri orda bulabilrisiniz. Anlamazsanız arkasında tablolar halinde izahati var. Danışmanlık yaptığınıza göre bunun eğitimini aldığınızı düşünmüştüm.

ertalhamza bunu beğendi.
Çevre Prosedürü Yardım İsteği!!! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Risk analizi ve çevre boyutları prosedürü

Arkadaşlar Merhaba, Otomotiv yan sanayi talaşlı imalat yapan bir firmada çalışıyorum. Iso 14001 ve Ohsas 18001 belgesi için prosedür talimat vs hazırlıyoruz. Risk analizi ve çevre boyutları prosedürünü ortak yapıcaz. Elinde birleşik olarak yapılmış risk analizi ve çevre boyutları prosedürü olan varsa paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler..
  2. Çevre boyutları ve risk analizi prosedürü ve risk analizi formu

Merhaba..Ben çelik konstrüksiyon imalat ve montaj firmasında çalışıyorum..Bu sektörle ilgili çevre boyutları risk analizi formu ve prosedür örneğine ihtiyacım var..Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim..
  3. Çevre Yönü İzleme ve Ölçme Prosedürü

Merhabalar, Elinde 14001_4.5.1 İzleme ve Ölçme maddesi ile ilgili örnek prosedür olan var mı? Tam olarak nasıl bir kurgu oluşturulması gerektiği ile ilgili problemler yaşıyorumda.. Teşekkürler
  4. Su getirme projesi isteği

Merhaba arkadaşlar bana acil su getirme projesi lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Çevre izni hk yardım

Merhabalar, firmam çevre izninden ve ÇED'den muaf fakat yıl başında farklı bir adreste bulunan boyama tesisi (ÇED Gerekli değildir kararı var) bizim firmaya devroldu (bu tesisin çevre izni ile ilgili bir dokümanını bulamadım). bu durumda yeniden çevre iznine başvurmam gerekir mi?