Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre ve orman bakanlığı /valilik

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Volkan Azak tarafından paylaşıldı.

 1. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  katı atık yönetiminde 3 tonluk bir tonaj ile katı atık depolama imkanımız olduğunu belirttmiştir. fakat şuanda 3 ton da aşırı derecede fazla katı atık olduğundan dolayı ve katı atık yönetimi planında 3 ton dememişden dolayı bu yanlış beyan olmaktadır. bunun ne gibi sakıncaları vardır _ çevre kanunu baktığımda yanlış beyan için herhangi bir not bulamadım bana yardımcı olabilecek varmı? yanlış beyanın çevre hukukunca cezai hükmü nedir ?

  ilginiz için teşekkür ederim,
   
 2. Tunalper

  Tunalper CMNet Üyesi

  Cevap: Çevre ve Orman bakanlığı /Valilik

  Bir sakınca olduğunu sanmıyorum.

  Olası bir Bakanlık / İl Çevre denetiminde en fazla, "bu neden böyle?" diye sorarlar. Siz de kendi sebebinizi söylersiniz (üretimin artması, atık miktarı öngörüsünün eksik yapılmış olması vb.)..

  Olsa olsa planı revize etmenizi isteyebilirler belki, o kadar. Bu sebepten herhangi bir ceza yaptırımı uygulanması abes olur.
   
Çevre ve orman bakanlığı /valilik konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

  Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
 2. Çevre ve Orman Bakanlığı

  Çevrecimiyiz yoksa çevre mühendisimiyiz diye tartışıyoruz, o zaman önce bakanlığımızın bünyesinde yer alan Orman Genel Müdürlüğünü irdeleyelim derim. Sizce ormancılık işlerinin bizim bakanlığımız altında yer alması iyimidir, kötümüdür,bizi çevre mühendisliğinden çıkartıp çevreci imajını yerleştiren bir olaymıdır?
 3. Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı

  Haberlerden Alıntı: "Başbakan Erdoğan yeni kabine yapısını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. "8 Devlet Bakanlığı kalktı, 6 yeni Bakanlık geldi" diyen Başbakan, Bakanlık sayısının 25'e indiğini duyurdu. ---- Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığını birleştirdik. Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı yaptık." Hayırlı olsun mu diyelim, ne...
 4. TMMOB'den Çevre ve Orman Bakanlığı'na dava

  Mail grubunda rastladığım bir bilgiyi paylaşmak istedim. ------------------------------------------------------------------------------- Mahkeme : Danıştay Daire Dosya No : 2011/ Davacı :TMMOB Davalı : Çevre ve Orman Bakanlığı Konu : Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 12.11.2010 gün ve 27757 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan " Çevre...