Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevresel etkisi önemsizdir

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların fikrine ihtiyacım var.
    Bir tesisin elinde ÇED ile ilgili Mahalli Kurulun Çevresel Etkisi Önemsizdir kararı var. Ancak bu böyle belge tarzında değil. Hani Ticaret Sicil Gazeteleri olur ya, o tarz. O sırada değerlendirilen tüm faaliyetler sırasıyla yazılmış, orada böyle bir de yazı var.
    Benim sorum, bu döküman ÇED konusunda yeterli midir bir tesis için ? Benim fikrim İl Çevre'ye gidip bu konuda değerlendirilmeyi isteyen bir dilekçe vermek yönünde. Yani yeni, resmi bir belge olması açısından. Ancak yine de fikir almak istiyorum.

2. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

İl Çevre müdürlüğü tarafından bize bu konuda ÇED görüşü konulu bir yazı verildi. MÇK kararı çıktıysa İl Çevre Müdürlüğünden bu kağıdı vekaletnameyle alabilirsiniz.

3. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

Cevap: Çevresel Etkisi Önemsizdir

6 Haziran 2002 öncesinde ülkemizde Ek-2 tesisler için Çevresel Etkileri Önemsizdir kararı verilmekteydi. Bu karar günümüzde verilen ÇED Gerekli Değildir kararı ile özdeştir.

Bu karar o zamanki yönetmelik olan 1997 yılına ait ÇED Yönetmeliğine göre oluşturulan komisyon tarafından verilirdi.

Söz konusu kararınız ÇED Görüşünüzdür. Faaliyetinizle ile ilgili kapsam değiştirme ve/veya kapasite artışı ve/veya yer değişikliği yok ise kararınızı geçerliliğini korumaktadır.
    Saygılarımla,

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Cevap: Çevresel Etkisi Önemsizdir

Karar geçerliliğini korumakta, biliyorum. Ben sadece yeniden başvurup belgeyi yenilemek mantıklı mıdır diye düşünmüştüm o zaman, ki sonradan gerek görmedim.

Çevresel etkisi önemsizdir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karabük Şehrindeki Kirliliğe Meteorolojinin Etkisi

[COLOR=black]Çalışmanın amacı, Karabük şehrinde meydana gelen kirliliğin hava şartlarıyla yani meteoroloji ile ilişkisi irdelenerek şehir hakkında hava kirliliği ile ilgili bilgi edinebilmek ve oluşan kirliliğin önlenmesi amacı güdülerek çeşitli öneri ve çalışmalar yapılmasını sağlamaktır. Bu kısa vadede yapılması gereken amaçtır. [COLOR=black] Çalışmanın diğer önemli amacı, ise...
  2. pH ın Mikroorganizma üzerindeki etkisi

Ortamın asidik veya bazik oluşu, enzimleri dolayısıyla bakteri hücrelerini ve bakterlerin yaşamsal faaliyetlerinietkiler. Bu durmda bakteriler arıtmadaki fnksiynlarını yerine getiremezler ve arıtma verimi düşer. Sisteme girişte pH ın hangi değerde olması gerektiği aktif çamur havuzunda oluşacak kimyasl ve biylojik işleme göre belirlenir. Aktif çamur havuzunda pH ın 6 - 8,5 aralığında olması...
  3. Kelebek etkisi (the butterfly effect)

Yapım: 2004 | ABD Yönetmen: Eric Bress Senaryo: J. Mackye Gruber Başroller: Ashton Kutcher, Melora Walters, Amy Smart Evan Treborn 20 yaşında ve çoğu genç gibi hayatında büyük duygusal boşluklara sahip olan bir üniversiteöğrencisidir. Ama o, yedi yaşından beri hayatının önemli anlarını bir unutkanlık kara deliğinde kaybetmiş ve o üzücü geçmişinin büyük kısmını hatırlamamaktadır. Evan bir...
  4. Iklim değişikliğinin kirletici taşinimina etkisi

bitirme konusu olarak kalıcı organiklerin dağılımına iklim değişikliğinin etkileri konusunu aldım, ancak iklim değişikliğinin sonuçları olarak işime yarayacak bir veriye ulaşamadım. bu konuda yardımcı olabilecek var mı?çok yardımcı oldunuz teşekkürler
  5. Hava kirliliğinin çevre sağlığına etkisi

Merhaba ; konu olarak hava kirliliğinin çevre sağlığına etkisiyle ilgili bir sunum ödevim var fakat görselliğin fazla olacağı ve daha çok makalelerden destek alınacağı bir sunum olacak ben bana tam yararlı olacak makaleler bulamadım acaba bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim ?