Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çimento Üretim Tesislerine ait Atıksu Arıtma Projesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Fatih Tülü tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Tülü

Fatih Tülü CMNet Üyesi

Değerli arkadaşlar, çimento üretim tesislerinin atıksu arıtma tesislerine ait proje ya da akım şeması ile ilgili döküman, makaleye acil ihtiyacım var.

2. Fahrettin

Fahrettin CMNet Üyesi

Çimento ve klinker üretim tesislerinde, Türkiyede kuru proses yöntemi kullanılmaktadır. Dolayısıyla proses suyu oluşmamaktadır. Kişi sayısına göre evsel nitelikli arıtma tesisleri kurulur. Elimde döküman mevcut değil bulursam tabiki paylaşırım. Fakat benim tavsiyem. Tesiste çalışan personel sayısına göre dizayn edilmiş bir atıksu arıtma tesisi işini görecektir. Yani araştırma alanını çimento ve klinker üretimi olarak daraltma derim.

3. Fatih Tülü

Fatih Tülü CMNet Üyesi

Aynen ben de proses suyunun diğer endüstriler gibi olmayacağını tahmin ediyordum ancak endüstriyel kirlenme kapsamında bu konu düştü bana. Değiştiricem sizin önerebileceğiniz ya da elinizde var olan bir endüstrinin arıtım profili ya da akım şeması var mı mesela bitkisel yağ üretim tesisi işimi görür. Aslında bunla alakalı başlıktaki link yenilenmeli indirilmiyor.

4. Fahrettin

Fahrettin CMNet Üyesi

Şimdi oldu sana verebileceğim tavsiye aşağıdaki linki incelemen. Bu linkte faliyete geçecek olan yada kapasite artıran her sektör ile ilgili çed raporları ve çed başvuru dosyaları mevcuttur. Ve bu çed raporlarında endistüriyel kirlenme ile ilgili kısımlar detaylı şekilde anlatımaktadır. Detaylı bir şekilde incele benim elimde malesef senin işini görebilecek döküman yok. Çimento sektöründe olduğum için yazın ilgimi çekti. Yani iş senin araştırmana kalıyor.

Şimdiden kolay gelsin.

Link ---> http://www.cedgm.gov.tr/CED/Files/cedsureci/ced_sureci_devam_eden.htm

5. handeatabey

handeatabey CMNet Üyesi

Konu hakkında herhangi bir gelişme oldumu?

6. hakkı tuna

hakkı tuna CMNet Üyesi

Merhaba Fahrettin bey İsmim Hakan, ben çimento üretimindeki çevresel maliyetler üzerinde bir tez yazamaya çalışıyorumda, çalıştığınız firma yardımcı olabilir mi?

Çimento Üretim Tesislerine ait Atıksu Arıtma Projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atıksu arıtma tesislerine verilen teşvik hakkında yönetmelik

01.10.2010 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereği alınacak geri ödeme belgesi için kafama takılan birşey var. Enerji konusunda %50 geri ödeme yapılabilmesi için TEDAŞ'ın,arıtma tesisinin ve işletmenin kendi bünyesindeki elektrik tüketimlerini ayrı faturalandırması gerekiyor. Normalde arıtma tesisinin kendi sayacından tüketim bedelinin bulunması gerekirken,bunu toplu olarak...
  2. endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi

merhaba arkadaşlar bitirme tezim için endüstriyel atıksu arıtımı ile ilgili örnek bir projeye ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  3. Atıksu arıtma tesis tasarımı projesi

Arıtma Tesisi Tasarımı dersi proje ödevimdir. İlgili dosya sisteme 15.11.2011 tarihinde yüklenmiştir. Can Avşar
  4. GoGreen Projesi ve temiz üretim bilgilendirme toplantısı

GoGreen Projesi kapsamında 29 Mart 2012 tarihinde Odakule'de "GoGreen Projesi ve Temiz Üretim Bilgilendirme Toplantısı" düzenlenecektir. Söz konusu toplantıda ülkemizdeki çevre ve enerji konusundaki destek ve örnek uygulamalar ele alınacaktır.
  5. Çimento fabrikası arıtma tesisinde ne tür prosesler yapılmakta

arkadaşlar çimento fabrikalrındaki arıtma tesisleriinde ne tür degerlere bakılıyor bilen arkdaşlar yardım edebilirmi??