Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇMO İzmir Şube YK Başkanı (ÇDY hakk. açıklaması)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

İzmir 22 ekim 2009 saat. 15 30.

Herkese Merhaba,

Mesleğim, sosyal sıfatım vs. den uzak kendim olarak, kendi donanınımım ve kişiliğimle belirtmek istiyorum; bu konu ülkemizdeki binlerce adaletsizlikten, soytarılıktan ne kadar farklı bir olay dır acaba? Örneğin sıcak gündemde olan ve ne olduğu belli olmayan bir domuz girbi aşısı alımı olayından ne kadar farklıdır ? ne kadar ayrıcalıklı ve önemlidir ?

Bir Çevre Mühendisi olarak ben de hepinizle aynı duyguları taşıyorum. Üzülüyorum, öfkeleniyorum. Bize mi yazık oluyor bu ülkeye mi diye endişe duyuyorum. Yanlışlık sadece burada değil her yerde, her alanda var. Ve tüm bunlar Çevre Mühendisi yetiştirmek için emek vermiş hizmet vermiş, öğretmenlik yapmış bir çevre prf. Bakanımızın yönetiminde oluyor.

Sevgili meslektaşlarım; karamsarlığa gerek yok. Hep birlikte ne yapmamız gerektiğini düşünüp yapmalıyız. Bunu MESLEKİ AYRICALIK İSTEYEREK yapamayız. O zaman herkes ayrı ayrıcalık ister ve işte o zaman HAKLI OLAN değil güçlü olan, iktidarı elinde tutan kazanır.

Bu iş tabi ki öncelikle bizim işimizdir. Biz bunun için okuyoruz. BU ÜLKE BU HİZMETLERİN DOĞRU YAPILMASI İÇİN ÇEVRE MÜHENDİSİ YETİŞTİRİYOR, KAYNAK HARCIYOR. O halde görev verilirken de doğru kişilere görev verilmelidir !

Ne yapmalıyız?

Bu işi her türlü detayını, teknik, hukuki değerlendirip KAMUOPYUNA VE İLGİLİ KURUMLARA bildirmek gerekir. Basın açıklaması, imza kampanyası, Çevre il müdürlüklerine, bakanlığa telgraf, yürüyüş, miting …. SONUÇ ALMAK İÇİN Ne varsa. Yapılabilir. Ama once işin boyutunu, içeriğini değerlendirmemiz gerekir.

Ben de şu an sizzler gibi bu guruptaki görüşleri izleyerek karar veriyorum. ÇMO İZMİR ŞUBE DE TOPLANTI YAPALIM. KONUYU DEĞERLENDİRELİM. BİR EYLEM PLANINI BİRLİKTE OLUŞTURALIM.

Bir ilki de yapalım bu vesile ile. Toplantı zamanını ve kimlerin katılacağını elektronijk ortamda görelim. Çoğunluğun istediği saatte toplantı yapalım.

Planı; 24 ekim cumartesi. Saat 11 30. ÇMO İzmir Şube.

Planı; 27 ekim Salı. Saat 17 00. ÇMO İzmir şube.

Herkese iyi günler diliyorum.

Halil GEZER
    ÇMO İzmir Şube YK Başkanı.

Alıntıdır...

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Ben katılmayı planlıyorum. Katılacaklar da lütfen belirtsin arkadaşlar.

3. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Güzel ve anlamlı bir yazı dizisi olmuş.. malesef diş randevularım dolayısıyla katılamacağım.. özellikle izmir ve çevresinde olan arkadaşlar katılmaya çalışsınlar..

ÇMO İzmir Şube YK Başkanı (ÇDY hakk. açıklaması) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ÇMO, ÇDY açıklaması

Çevre Denetimi Yönetmeliği Cuma, 23 Ekim 2009 14:38 Haberler - Oda Haberleri 21 Kasım 2008 tarihinde yayınlanan Çevre Denetimi Yönetmeliği, 1 Ocak 2009 tarihinde yürürlüğe girmiş ve Yönetmeliğin gereği yükümlülüklerin yerine getirilmesi için işletmelere 18 ile 24 ay arasında süre verilmiştir. 2002 yılında yayınlanan ve bir türlü uygulanamayan Çevre Denetimi Yönetmeliği'nden 7 yıl sonra...
  2. ÇMO İzmir Şubesi Basın Açıklaması

Merhaba meslektaşlarım, Bugün İzmir'deki meslektaşlarımızla ÇMO İzmir Şubesi'yle basın açıklaması yaptık. Ancak umduğumdan az bir topluluk oluşturduk. Bu bi hyal kırıklılığıydı belki. Ama yine de oradaki arkadaşlarımızla mesleğimiz adına ÇEVRE MÜHENDİSİ adına üzerime düşeni yaptıgımıza inanıyorum. İzmir de olup da çok önemli bir bahanesi (!) olmayıp ta gelmeyen meslektaşlarımı kınıyorum....
  3. Bayanlar için ofsayt açıklaması

Şöyle ki : Mango'ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız.Kasanın kale...
  4. 80.izmir enternasyonal fuarı çevre zirvesi 15-16-17 eylül 2011 / İZMİR

15-16-17 Eylül 2011 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilecek çevre zirvesinin program detayları ekteki dosyada yer almaktadır. bilgilerinize...
  5. izmir şube seçimleri

Arkadaşlar hafta sonu İzmir şube genel kurulu ve seçimleri var.Ekte aday listemizi ve çalışma programını gönderiyorum.Yüksek katılımlı bir seçim olmasını umut ediyoruz. TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İZMİR ŞUBESİ 10. OLAĞAN GENEL KURULU 21 Ocak 2012 Cumartesi günü saat 09.00’da aşağıdaki gündemle Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Akdeniz Salonu’ nda toplanacak, seçimler ise 22 Ocak 2012 Pazar...