Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Co orani çok yüksek!!!!!

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Mustafa Uysal tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Uysal

Mustafa Uysal CMNet Üyesi

Arkadaşlar ahşap ürünleri yakan bir firmada çalışıyorum . bizim buhar kazanımız dikey katı yakıtlı (kömür) ve co değerlerim çok yüksek çıkıyor bunun yanında O2 değerlerimde çok yüksek ne yaptımsa düşmedi. Yaktığım yakıt nemli papel ben çözemedim lütfen yardımcı olun !!!!

2. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Co fazla ise tam yanma gerçekleşmiyor demektir. Kömür yakıtlı kazanlarda referans oksijen değeri % 6 civarlaridir. Kazana hava girişini azaltmaniz gerekiyor. Çok büyük ihtimal kazan verimi iyi değil.

3. Mustafa Uysal

Mustafa Uysal CMNet Üyesi

Kazan üfleme fanlarını tamamen kıstığımda bile O2 oranı fazla çıkıyor. Kazanın etrafından hava girişide yok kazan içine. Tam yanma olmadığını gösterir evet ama O2 değerini düşüremiyoruz. Kazan beslemesini 3 adet kapaktan el ile yapıyoruz

4. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Kömür kalitesiz olabilir yerli kömür mü? Kazani besleme oranınız nedir ortalama olarak yüzde kaç doluluk oranında çalışıyo?

5. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

besleme ani olarak yapıldıgı için yanma gerçekleşene kadar değer yüksek çıkar. beslemeyi bunker ile kapalı olarak yapın

6. Ahmet Başpınar

Ahmet Başpınar CMNet Üyesi

Benim düşüncem, yakılan ürün nemli olduğu için verilen sürede yeterli yanma gerçekleşmiyor. Çıkan külde analiz yapsanız muhtemelen yanmamış karbonun tamamı külde gözükecektir.

Dejavu bunu beğendi.