Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok tehlikeli işlerde görevlendirilebilecek (c) sınıfı iş güvenliği uzmanları hakkında önemli duyuru

Konu, 'ARŞİV' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

1. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Merhaba,

İSG Katip'te aşağıdaki duyuruya rastladım. Çalışma Bakanlığı'nın sitesindeki duyuruya buradan ulaşabilirsiniz, İSG Katip'teki ekran görüntüsünü de ekte görebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgisi olan kişiler paylaşımda bulunursa iyi olur.

İyi çalışmalar.
    Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Hakkında Önemli Duyuru !!!

Bilindiği üzere 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in, 31/01/2013 tarih ve 28545 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle eklenen Geçici 2 inci maddesinin birinci fıkrasına açılan dava sonucunda Danıştay 10.Dairesince 2013/919 Esas no ile ilgili maddenin yürütmesinin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu itibarla, konu ile ilgili taleplerin işleme konulmasına hukuken imkân bulunmamakla birlikte bahsi geçen dava süreci takip edilerek verilecek nihai karara göre tarafınızca işlem tesis edilmesi uygun olacaktır. İSG-KATİP üzerinden bu konu ile ilgili işlemler durdurulmuştur ve bu madde doğrultusunda yapılan sözleşmeler askıya alınacaktır.

Bilgilerinize rica olunur.
    isg katip duyuru.png

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
Arkadaşlar cevre görevlisi belgesi başvurusu yapacağım ancak verdikleri siteye (http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr) erişemiyorum siteye girdiğimde 403 Forbidden hatası veriyor bunun sebebini yada çözümünü bilen birisi varmı ?
21 Temmuz 2017
4
0
Ben dün mobil imza ile imzaladım. Bakalım beklioz [ATTACH]
10 Haziran 2017
164
1
vze işlemleri yenileme sekmesini tıklayınca ozaman eminmisiniz mi bişey soruyor. sonra aşağıdaki ekran çıkıyor işte [ATTACH] sizin ki belge yenileme olduğu için tekrar tekrar eğitim bilgisi girmenize gerek yok, ben daha yenı belge başvurusu...
10 Haziran 2017
164
1
Ben dün mobil imza ile imzaladım. Bakalım beklioz [ATTACH]
10 Haziran 2017
164
1
Iyi günler ben çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmıştım onay mesajı geldikten sonra 100 tl ödeme yaptım ardından reddedildi mesajı geldi e postaya diploma okunmuyor sisteme tekrar başvuru yapın yazmislar. Yaptım bu sefer tekrar referans...
19 Temmuz 2017
7
0
hayırlı olsun :) izin lisanstaki referans numarasını nerden gördünüz vize işlemleri nedeniyle deyince veriyor numara Ben yeni belge başvurusu yapıyorumfakat eğitim bilgilerini yüklerken imzalamada sorun yaşıyorum. Sürekli imzalama seçeneği...
10 Haziran 2017
164
0
:(
14 Temmuz 2017
3
0
[ATTACH] İl müdürlüğüne onaylatmak için de gittik ama yeşilolması için ne kadar süre var bilen var mı?
9 Nisan 2017
43
0