Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çöktürme havuzundaki çıkış borusunun eğimi?

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Mustafa Bolat tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Bolat

Mustafa Bolat CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, 14 metre capında 3 metre yükseklikliğinde çöktürme havuzu (biz daha çok kum ayırmak için kullanacağız) , tabanı eğimli olan tankın , dipte çöken kumu boru ile almak istiyoruz, ve bu borunun eğimi ne kadarlık bir açı olması lazım? bilgi veya formül herşey olur , ACİL , teşekkürler yardım için

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Kumu havuzdan nereye alacaksınız ? Uzak bir bölgeyemi, dibinemi dökülecek, yoksa kamyon kasası vs altına girebiliyormu ? Soruyu tam anlamadım :kötü:.

3. Mustafa Bolat

dipten kumu alıp bi yerde depolayacağız oradan kamyona bi şekilde doldurulur. can catlasa 10 metre gider boru

4. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Boru çapını geniş ve yeterli tuttuğunda ve kumun akışkanlığıda yeterli ise sana minimum 15 derecelik açı yeterli olacaktır. Diğer şekilde içerisinde donma ve tıkama problemleri ile karşılaşabilirsin. Benim fikrim bu.

5. Mustafa Bolat

şöyle söyleyeyim , DN 300 luk boru ile dipteki kumu alacağız, tankın içerisindeki karışımın Katı madde oranı ( 30%TS ) , bunun hesaplamamızı sağlayan bir dosya formül varsa bana gönderebilirmisiniz.

6. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Baktığımda DN 300 boru çabı 406 mm yani 40,6 cm ediyor. Tankın içindeki katı madde oranı %30 . Bir hesaplama formülüne sahip değilim ama , sıvı oranın gayet yüksek olduğu için dediğim açılarda boşaltabilirsin gibi geliyor bana. Son söyleyeceklerim bu kadar :)

7. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

Tank İçerisinde Sıyırıcı Varmı ..? Varsa Toplama Alanı varmı ve çapı nedir Boru çapındada Çok takılma bence yüzey baskı alanı kumu rahatlıkla itecektir. 160 tan 300 e 10 dereceden 75 dereceye kadar sorunsuz çalışır. ama sadece susuz kum almayı düşünüyorsan sıkıntı çekersin tabi tam sistemi bilmiyorum kum separatörü gerekebilir ilaveten daha detaylı bilgi olsaydı yardım etmeye çalışırdım...

Çöktürme havuzundaki çıkış borusunun eğimi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TAT Firması Çıkış Bildirimi HK. Yardım

iyi günler arkadaşlar, Bilindiği üzere TAT firmalarından geri dönüşüm firmalarına ürün gönderirken irsaliye kesiliyor, İrsaliye tarihi 29,09,2012 Fatura tarihi 01,10,2012 Böyle bir durumda çıkış bildirimi yaparken eylül ayına mı yapacağız yoksa ekim ayına mı? Sonuçta ürünüm elimden eylülde çıktı. Fakat bildirim yaparken de Fatura tarihini bildirmek gerekiyor. İlk kez böyle bir durumla...
  2. Pp çöktürme tankı hesabı

100 m3/gün 8 saat vardiyalı çalışacak sistem için PP Çöktürme tankı hesabı nasıl yapılır ?
  3. Giriş ve çıkış savak yapıları (çöktürme tankı)

Çöktürme Tankı giriş ve çıkış yapılarının hesaplamasına ekten ulaşabilirsiniz.
  4. Içme suyu arıtma tesisleri çıkış numunesi analizleri hk

Merhabalar. İçme ve kullanma suyumuzu temin ettiğimiz arıtma tesisinden akredite analiz yaptırma sıklığı ne olmalıdır? tesisin kapasitesi önemlimidir. içmesuyu elde edilen veya elde edilmesi planlanan yüzeysel suların kalitesine dair yönetmelikte mi? insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelikte mi? birde içme suyu standardı ts 266 ya da ulaşamadım.
  5. Note 3'ün piyasaya çıkış tarihi belli oldu

Samsung hayranları, sabırsızlıkla yolu gözlenen Samsung Galaxy Note 3 e, Eylül ortasında Avea bayilerinden önceden sipariş vererek sahip olabilecekler. Avea; ileri düzey teknolojiye sahip akıllı telefonlar gibi cihazları beğenen, cep telefonunun sunduğu teknoloji ve aplikasyondan üstün derecede faydalanmak isteyen bütün teknoloji meraklılarını, Samsung Note 3 ile ilk buluşmaya davet ediyor....