Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çöktürme havuzundaki çıkış borusunun eğimi?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mustafa Bolat tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa Bolat

  Mustafa Bolat CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, 14 metre capında 3 metre yükseklikliğinde çöktürme havuzu (biz daha çok kum ayırmak için kullanacağız) , tabanı eğimli olan tankın , dipte çöken kumu boru ile almak istiyoruz, ve bu borunun eğimi ne kadarlık bir açı olması lazım? bilgi veya formül herşey olur , ACİL , teşekkürler yardım için
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Kumu havuzdan nereye alacaksınız ? Uzak bir bölgeyemi, dibinemi dökülecek, yoksa kamyon kasası vs altına girebiliyormu ? Soruyu tam anlamadım :kötü:.
   
 3. Mustafa Bolat

  Mustafa Bolat CMNet Üyesi

  dipten kumu alıp bi yerde depolayacağız oradan kamyona bi şekilde doldurulur. can catlasa 10 metre gider boru
   
 4. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Boru çapını geniş ve yeterli tuttuğunda ve kumun akışkanlığıda yeterli ise sana minimum 15 derecelik açı yeterli olacaktır. Diğer şekilde içerisinde donma ve tıkama problemleri ile karşılaşabilirsin. Benim fikrim bu.
   
 5. Mustafa Bolat

  Mustafa Bolat CMNet Üyesi

  şöyle söyleyeyim , DN 300 luk boru ile dipteki kumu alacağız, tankın içerisindeki karışımın Katı madde oranı ( 30%TS ) , bunun hesaplamamızı sağlayan bir dosya formül varsa bana gönderebilirmisiniz.
   
 6. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Baktığımda DN 300 boru çabı 406 mm yani 40,6 cm ediyor. Tankın içindeki katı madde oranı %30 . Bir hesaplama formülüne sahip değilim ama , sıvı oranın gayet yüksek olduğu için dediğim açılarda boşaltabilirsin gibi geliyor bana. Son söyleyeceklerim bu kadar :)
   
 7. TecnoB

  TecnoB CMNet Üyesi

  Tank İçerisinde Sıyırıcı Varmı ..? Varsa Toplama Alanı varmı ve çapı nedir Boru çapındada Çok takılma bence yüzey baskı alanı kumu rahatlıkla itecektir. 160 tan 300 e 10 dereceden 75 dereceye kadar sorunsuz çalışır. ama sadece susuz kum almayı düşünüyorsan sıkıntı çekersin tabi tam sistemi bilmiyorum kum separatörü gerekebilir ilaveten daha detaylı bilgi olsaydı yardım etmeye çalışırdım...