Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Serap Töre Çelik tarafından paylaşıldı.

1. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi onayı için EK I madde 16 mı dikkate alınacak,
    Yoksa kentsel atıksuların arıtılması yönetmeliğinde bir madde mi var ?

Benim gözümden kaçtı sanrım varsa da konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Onay merci hangi kurumdur yani?

2. seyaher

seyaher CMNet Üyesi

serap hanım merhaba :
    çöp ızıntı suyu arıtma tesisiniz mi var. ben katı atık tesisimiz içinbakanlıktan hibe alabileceğimiz çöp suyu arıtma tesisi proses araştırması yapıyorumda.Varsa sizn tesisinprsesi hakkında bilgi alabilirmiyim.

3. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Merhaba,
    Bizim sistem deki akım şeması hakkında kısa bilgi verebilirim. Tesis akım şemasında önce bir dengeleme havuzu var, ardından fakültatif lagün, sonra aerobik lagün ve en son da AKR sistemi var. Arıtılmış su da belediye kanalizasyonuna deşarj edilecek. Size bilgi olması açısından bazı dökümanlar gönderiyorum.
    Umarım yardımcı olur.
    Bu konu ile ilgili Türkiye'de daha önce yapılmış çöp süzüntü suyu arıtma tesislerini inceleyebilirsiniz bence. Mesela Bursa Hamitler, İstanbul Kömürcüoda, Çanakkale vs gibi...

Kolay Gelsin

Ekli Dosyalar:

Umida NİSHANOVA ve Fatih Özcan bunu beğendi.
Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. içme suyu arıtma tesisi aylık işletme raporu

arkadaşlar içme suyu arıtma tesisi aylık işletme raporu örneğine ihtiyacım var bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim
  2. İçme suyu arıtma tesisi işletme problemleri

ARKADAŞLAR MERHABA, İçme suyu arıtma tesisindeki işletme problemleri ile ilgili bir kaynak arıyorum, yardımcı olursanız sevinirim..
  3. Katı atık sızıntı suyu arıtma tesisi

arkadaşlar merhaba 30 m3/günlük bir çöp sızıntı suyu arıtma tesisi(ters ozmoz dışında) yapacağız.araştırmam devam ediyor. sizin önerebileceğiniz bir proses varmı .sizin işlettiğiniz işletme kolaylığı açısından rahat işletim, teknik eleman ihtiyacı bakımdan az, ve tabiiki ekonomik olanbir tesis.
  4. Içme suyu aritma tesisi projesi

Herkese merhaba, Hızlı karıştırma yavaş karıştırma ve çöktürmenin aynı dairesel havuzda yapıldığı birleşik sistemli olan ve her türlü ayrıntılı hesaplamaların yapıldığı bir projeye ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Sızıntı suyu için arıtma tesisi dizayn projesi

Düzenli depolamadan çıkan sızıntı suyu için arıtma tesisi dizayn hesaplaması örneği olan var mı arkadaşlar ?