Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇYB Kurma

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında moonege tarafından paylaşıldı.

1. moonege

moonege CMNet Üyesi

Can Bey Merhaba,

Aynı vergi numarasına sahip 2 tesisimiz bulunmaktadır. Ana merkez sisteme kayıtlıdır. Diğer tesisi sisteme kayıt yaptırmak ve ÇYB kurmak için uğraşıyoruz.
    1. ÇYB kurma adımları içersinde vekaletname dosyasının ekleneceği adımda tesis yetkilisinin vekalet vereceği çevre görevlilieri kısmında hiç kimse gözükmemektedir. Bunun nedeni sanırım tesis yetkilisinin onay vermemesi mi henüz? ayrıca tek bir çevre görevlisi tanıtttım fakat 2. si gireceğim yeri bulamadım. Tesis yetkilisi çevre görevlisine onay verdikten sonra mı diğerini ekleyebileceğim?

2. TABS içinde ana merkezin kullanıcı adı ve şifresi mevcuttur. Diğer tesis içinde ayrı giriş yapmak daha uygun olacaktır. (farklı adres ve UATF ile atıklar gönderilmekte) Bu nedenle tesis eklemeden sonra diğer tesis için TABS a giriş yapabilecek miyim yoksa onun için ayrı şire mi almak gerekiyor.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar.

2. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

aynı problemi biz de yaşıyoruz. eklenebilen 1 çevre görevlisine ait sgk bildirgesi Tesis yetkilisine ait e-imza ile imzalanıp onay vermesine rağmen 3 haftadır sistem; işletme yetkilisi tarafından onay bekleyen çevre görevlisi bulunmaktadır uyarısı veriyor. eklenen 1 çevre görevlisinini onaylanma işlemi bitmeden 2. çevre görevlisi eklenemiyor sanırım. Her yolu denedim yine de sonuç alamadım siz bir sonuca vardıysanız paylaşırsanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim.

ÇYB Kurma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık Kurma

Arkadaşlar Çevre danışmaklık firması kurmak için herhangibir tecrübe şartı var mı ben görmedimde . Yani yeni mezun tecrübesi olmayan biri olarak bu işe girsem zararlı mı cıkarım ?
  2. Arıtma Tesisi Kurma İşletme Yükümlülüğü

Merhabalar, Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Fabrika sahası içerisinde lojmanlar var ve lojmanlar yakındaki belediyenin mahallesi olarak geçiyor. Belediyenin de henüz atıksu arıtma tesisi yok. Lojmanlarda zamanında kurulmuş evsel atıksu arıtma tesisi var ve bu tesise sadece lojmanlarda kullanılan atıksular geliyor, fabrikadan atıksu girişi yok. Zaten fabrikanın ayrı bir evsel...
  3. İl Sağlık Müdürlüklerinde Çevre Yönetim Birimi Kurma

Merhaba arkadaşlar. Kamu Hastanelerinin Çevre Yönetim Hizmetinin İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan kadrolu (657'ye) tabi Çevre Mühendisleri tarafından oluşturulacak Çevre Yönetim Birimi tarafından yürütülmesi hususunda Sağlık Bakanlığı Genelge yayınlamıştır. Tabi ki her ilde Sağlık Müdürlükleri bünyesinde yeterli sayıda Çevre Mühendisi bulunmamaktadır. Bulunduğum ilde sayımız...
  4. Çevre yönetim birimi kurma

Arkadaşlar merhaba, Aynı kişiye bağlı üç hastane var ve ikisinin vergi numarası aynı iken üçüncünün farklı. Çevre yönetim birimi kurulup üç hastaneye de çevre görevlisi hizmeti kendi personeli tarafından verilemk isteniyor. Bu durumda vergi numaraları farklı olduğu için çevre yönetim birimi kuramaz mıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?
  5. Arıtma tesisi kurma zorunluluğu

Tesisimizde 68 kişi çalışıyor ve yönetmeliğin kapsamına girmiyoruz. Atık sularımızı sürekli olarak vidanjör ile çektirmek yerine atık su arıtma tesisi kurmak istiyoruz. Bu durumda il müdürlüğüne proje onayı yaptırmamız gerekecek mi? Yapmadan da işletemez miyiz. Tesisi çevre izinleri kapsamının dışında kalmasını istiyoruz.