Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daha fazla sığa ile ne yapılabilir?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Daha fazla sığa ile ne yapılabilir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. endüstri sanayilerindeki atıksu arıtma (agır metal yoğunluğu fazla)

başlıktada belirttiğim gibi bir endüstri sanayisinde çalışıyorum ve bir arıza var hala sebebini çözebilmiş değilim sizce ne olabilir.? yaklaşık günde 20 m3/gün olarak asidik - bazik/siyanürlü - alçılı su gelmektedir. ve bunlar ayrı havuzlarda dengelendiktesen sonra genel dengeleme havuzuna geliyor. ordan kogalasyon- nötr. - flok. - gelmekte ve burdan da çöktürme havuzuna geliyor....
  2. KOI Fazla K2cr207'in ölçümü

NORMALİTE SEÇİMİ KOİ Tayininde Normalite seçiminde iki önemli husus oksidasyon gücü ve duyarlılık ile hesaplama kolaylılığıdır. Yapılan testler açık refluks metodunda 0.25 M FAS titrantı ve 0.0417 M K2Cr2O7 standardının yeterli duyarlılığı sağladığı ve. Aynı şekilde kapalı refluks metodnda ise 0.0167 M K2Cr2O7 standardı ve 0.1 M FAS Titrantı yeterli olduğunu göstermektedir. Düşük KOİ...
  3. Arıtmada fazla yağ ve Fazla KOI

Arkadaşlar fabrikamız taşınacak ve yeni taşınacağım OSB'de ki fabrikamıza kimyasal+biyolojik arıtma tesisi kuruldu. Arıtma tesisi kurulurken eski fabrikadan alınan numunelere göre tasarlanmış( ben yoktum o dönemde). Yeni fabrikada makinalardan çıkan yağlar direk arıtmaya gitsin isteniyor ve makinalarda yağ toplama işinin yapılması istenmiyor(eski fabrikada toplanıyordu) Lakin arıtma kurulurken...
  4. Odamız artık daha kurumsal ve daha bilim-teknik odaklı

Öncelikle Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu 'na röportaj talebimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. Merhaba, www.cevremuhendisleri.net internet sitesinin ben de bir üyesiyim. Oldukça önemli bir platform ve geniş bir yelpazade faaliyet yürütüyorsunuz. Meslektaşlarımızı, öğrencileri bir araya getirmeniz çok kıymetli. Uzun zamandır mesleğimize ve Odamıza verdiğiniz katkılardan...
  5. Bir ağ mühendisine göre ‘fazla güzel’ :))

İş dünyasının sosyal medya platformu Linkedin kendini cinsiyet ayrımcılığı suçlamalarının hedefinde buldu. Suçlamaların nedeni ise geliştirici ağı platformu Toptal’ın, internet ağı mühendisliği sektörüne yönelik Linkedin’e verdiği reklamda kullanılan bir kadın fotoğrafı. Linkedin fotoğrafın bir ağ mühendisine göre ‘fazla güzel’ olduğu ve gerçek hayatı yansıtmadığı gerekçesiyle reklamı geri...