Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deneme izni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Erman Şenyürek tarafından paylaşıldı.

1. Erman Şenyürek

Erman Şenyürek CMNet Üyesi

Arkadaşlar güzel bir tartışma konusu olacağını düşündüğümden dolayı bu konuyu açıyorum.

ÇKAGİLHY gereğince yeni kurulmuş tesisler hiçbir şekilde GFB olmadan faaliyette bulunamazlar.

Peki;

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik gereğince işletmelere verilen Deneme İzni?

Şimdi tesis Geçici Faaliyet Belgesi almadan Deneme İzni kapsamında çalışabilir mi?

Ya da Deneme İzninide Geçici Faaliyet Belgesini aldıktan sonra mı yetkili idareden almalı?

Yukarıda ki hususlara paralel olarak konuyla ilgili herhangi bir tebliğ, genelge ve/veya başka bir yönetmelik var mıdır? Şahsen ben bulamadım.

Bu durum açıkçası yönetmeliklerde bulunan bir açık mıdır?

Görüşleriniz benim için önemlidir.

Saygılarımla,

Deneme izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni

Bu ikisi arasındaki net farkı iyi bilen birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Elimde bir tesis var. Bu tesisin 1999 da kurulmuş bir arıtma tesisi var. Bu tesis için şimdi izin almam gerekiyor ancak elde bir proje vb bir şey yok. Arıtma tesisi atıksuyunu denize deşarj ediyor, 300 - 400 m kadar ileriden. Ancak olayın karıştığı konu şu: Öncelikle alınacak izin deşarj izni mi dersiniz, derin...
  2. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  3. Autocad deneme sürümü

Arkadaşlar elinizde autocad varsa bir deneme sürümü paylaşabilir misiniz ? Acil ihtiyacı var teşekkür ederim..
  4. Deşarj izni

Gıda sanayiinde deşarj izni nasıl alınır yardımcı olur musunuz?
  5. Kuyu izni

Arkadaşlar Merhaba; Tesiste kullanılan kuyu suyu İSKİ nin sayacından geçmektedir. Ayrıca bir kuyu suyu kullanma izni almak gerekir mi?