Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz deşarjı için yapılacak analizin maliyeti

Konu, 'Deniz Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Burak Bilen tarafından paylaşıldı.

 1. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  arkadaşlar deniz deşarjında:
  yapılacak labaratuar deneyleri ne kadara mal oluyor?
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Çevre Referans Laboratuvarı'nın sitesinden asgari fiyat tarifesinden göz atabilirsiniz. Laboratuvarlar genelde bu tarifeye esas çalışıyorlar.
   
 3. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  teşekkür ederim bakıyorum
   
Deniz deşarjı için yapılacak analizin maliyeti konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Derin deniz deşarjı

  Merhaba Arkadaşlar, Derin deniz deşarjı yapılan bir arıtma tesisinde 2200 mm çaplı bir borudan 70 metre derinliğe nekadar deşarj yapılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 2. Deniz deşarjı uygulamaları

  DENIZ DESARJI UYGULAMALARI Deşarj Öncesi Atıksu Arıtımı Karada bir şekilde arıtıma tabi tutulmuş atıksular özümseme kapasitesi yüksek olduğundan denizlere ve büyük göllere deşarj edilirler. Atıksu, denizde seyrelerek kirletici konsantrasyonu düşer. Atıksu deşarj noktasına deniz dibine döşenmiş veya gömülmüş boru veya kanallar vasıtasıyla taşınır. Alıcı ortam su kalitesi standartlarını...
 3. Deniz deşarjı finali için

  deniz deşarjı finali için örnek soruları olan var mı
 4. Derin deniz deşarjı

  Arkadaşlar elinde derin deniz deşarjı proje ve çizimleri örneği olan varsa paylaşabilir mi? bu konuyla ilgili bir projem var ancak daha önce derin deniz deşarjı projesi çizmedim.. yardımcı olursanız çok memnun olurum..
 5. Deniz deşarjı izni

  Arkadaşlar Merhaba, İstanbul'un Karadeniz Sahiline kıyısı olan bir mevkide büyük bir RO sistemi kurulacak, ancak konsantre olan atık suyu tekrar denize verilecek. Ben bir kaç araştırma yaptım, bu gibi konularda ilgili izni bakanlık düzenliyormuş ancak bu durumda karşılaşan, bilgisi olan yada böyle bir süreci yaşamış arkadaşlarım varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim. İyi Çalışmalar