Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz Kaplumbağaları İçin

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  [​IMG]

  Mersin Valisi Hasan BasriGüzeloğlu, deniz kaplumbağalarının dünyadaki toplam nüfusunun yüzde ****eninin Türkiye sahillerinde yaşadığına dikkat çekiyor.

  Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin'de caretta caretta denizkaplumbağalarının yuvalama kumsallarına düzenleme getireleceğini açıkladı.

  Vali Güzeloğlu, "Kentimizetatil için gelen konuklara bilimsel olarak bu canlıların yaşamları hakkında kitapçık, el buroşürleri dağıtılacak. Mersin’in Mezitli İlçesi Davul Tepe 100. Yıl Plajı'nda, valiliğin projesi olan caretta caretta tedavi hastanesi bitti. Kumsallarda yaralı olarak bulunan deniz kaplumbağaları hastanede tedavi edilip tekrar doğal hayata bırakıldı.Türkiye sahillerindeki 21 üremealanından 4'ü Mersin kumsallarında. Açık denizlerde köpekbalıklarının saldırıları sonucu bacağı kopan veya ağır yara alarak kurtulan caretta caretta ve Chelonia Mydas yeşil deniz kaplumbağalarına protez bacak ve el takılabilecek."dedi.
   
Deniz Kaplumbağaları İçin konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Deniz deşarjı finali için

  deniz deşarjı finali için örnek soruları olan var mı
 2. Deniz Kirliliği

  Denizlerdeki organik kirlilikler ve ağır metaller konusunda çalışması olanlar yardımcı olabılır mi?
 3. Deniz deşarjı için yapılacak analizin maliyeti

  arkadaşlar deniz deşarjında: yapılacak labaratuar deneyleri ne kadara mal oluyor?
 4. Eda yüksel halk için bilim, halk için mühendislik, halk için mimarlik sempozyumu 14-15 aralik 2013

  Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık Sempozyumunu yapmaktaki amacımız; ülkemizde sistemin, bilim ve tekniğe nasıl baktığını, nasıl uyguladığını, ne için kim için kullandığını gözler önüne sermek ve ortaya çıkan sonuçların ışığında “Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık” kavramının temel ilkelerini ortaya koymak ve bu gerçeğe göre verilecek mücadeleyi halkımızla birlikte...
 5. Bizim için küçük, doğa için büyük şeyler...

  Çevremize duyarlı olalım... [MEDIA]