Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dereye ya da kurutma kanalına deşarj

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Pınar Özgen tarafından paylaşıldı.

 1. Pınar Özgen

  Pınar Özgen CMNet Üyesi

  Dereye ya da kurutma kanalına deşarj etme konusundaki farklılıklar ne olabilir? Deşarj standartları değişir mi?
   
Dereye ya da kurutma kanalına deşarj konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çamur susuzlaştırma/kurutma hk.

  ayda ortalama 70 kg yılda 800 kg arıtma çamuru çıkan bir paket arıtma tesisinde (evsel nitelikli biyolojik arıtma tesisi) çamuru susuzlaştırma/kurutma için en uygun sistem sizce hangisidir uygunluk(ekonomik,işletmesi kolay v.b.)
 2. Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

  Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar; Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre. ÇKAGİLHY'ince Linsalarını...
 3. Termal kurutma

  Arıtma tesisinde termal kurutma yapan veya kurutma ünitesi üretimi, kurulumu yapan firmalarda çalışanlar var mı? Bilgi verebilirmisiniz.
 4. Su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj etmek

  su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj edersek su kaynağında ve çevrede olabilecek problemler nelerdir bilginize ihtiyacım var sunum hazırlıyacağım
 5. Kurutma yatağına deşarj

  Atıksuların dereye veya kurutma yatağına deşarj edilmesiyle ilgili standartlarda ne gibi farklılıklar var bilginiz var mı acaba? Kurutma yatağına deşarj kriterlerine nereden ulaşabilirim?