Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Derin deniz deşarjı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında BüşraSarı tarafından paylaşıldı.

 1. BüşraSarı

  BüşraSarı CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Derin deniz deşarjı yapılan bir arıtma tesisinde 2200 mm çaplı bir borudan 70 metre derinliğe nekadar deşarj yapılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Cevap: Derin deniz deşarjı

  Verdiğiniz bilgiler çok yeterli değil. Deniz şartları bilinmiyor, atıksu özellikleri bilinmiyor. 70 m derinlikten yukarı çıkarken ki seyrelme ve bozunma hesaplarıın yapılması lazım. Inert maddeler olabilir bunlar çözünmeyecek, inert madde miktarları yönetmeliklere uyuyormu bakmak lazım.. Derin deniz deşarjı Prof. Dr. İzzet Öztürk ün kitabını temin etmenizi öneririm...
   
 3. BüşraSarı

  BüşraSarı CMNet Üyesi

  Cevap: Derin deniz deşarjı

  Marmara Denizi derin deniz deşarjı yapan bir ön arıtma tesisinde 70 metre derinlik ve 350 metre açığa difüzölerle deşarj yaparken 2200 mm çaplı 2 borudan ne kadar debide su verildiğini bilmek istiyoruz. Debiyi bilmek için aynı zamanda seyrelme hesaplarının yapılması gerekir mi? Sadece deniz şartlarını hesaba katarak bunu hesaplayabilir miyiz? Öneriniz için çok teşekkürler..
   
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Cevap: Derin deniz deşarjı

  Şimdi daha açıklayıcı oldu. Ön arıtma tesisinden çğrenmek daha sağlıklı olmaz mı? Burdan debi değerini öğrenmek için bir engeliniz var mı? Yada ilgili belediyenin arıtma yada altyapı birimine giderek tesise ne kadar su girdiğini öğrenemez misiniz?
   
 5. BüşraSarı

  BüşraSarı CMNet Üyesi

  Cevap: Derin deniz deşarjı

  Ben o arıtma tesisinde yeni işe başladım.Debimiz oratalama 625000 m3/gün. Sadece debinin artış miktarına bağlı olarak ne kadarının deşarj edilip ne kadarının savaklandığını öğrenmek istiyorum. Hesaplamak için gerekli bilgileri bulabilirim, yalnız nasıl hesaplayacağımı bilemediğimden sormak istedim.
   
Derin deniz deşarjı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Derin deniz deşarjı

  Arkadaşlar elinde derin deniz deşarjı proje ve çizimleri örneği olan varsa paylaşabilir mi? bu konuyla ilgili bir projem var ancak daha önce derin deniz deşarjı projesi çizmedim.. yardımcı olursanız çok memnun olurum..
 2. Derin Deniz Deşarjı Konulu Çevre İzni - Yavuz Gördük

  TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012 Arkadaşlar, Yavuz Gördük Bey' in "Derin Deniz Deşarjı Konulu Çevre İzni" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.
 3. Bitirme ödevi (derin deniz deşarjı)

  Derin Deniz Deşarjı dersini Bitirme Ödevi olarak aldım. Elinde Örnek bi Proje Derin deniz deşarjı hakkında bilgiler olan arkadaşlar varsa bana ulaşırsa çok memnun olurum.. Şimdiden Sağolun Arkadaşlar
 4. 2014/7 atıksu arıtma/derin deniz deşarjı genelgesi

  07.03.2014 tarihi itibariyle Atıksu Arıtma genelgesinde bir değişiklik oldu. Değişiklik hakkında yorumları olan var mı?