Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Bu ikisi arasındaki net farkı iyi bilen birilerinin yorumuna ihtiyacım var.

Elimde bir tesis var. Bu tesisin 1999 da kurulmuş bir arıtma tesisi var. Bu tesis için şimdi izin almam gerekiyor ancak elde bir proje vb bir şey yok. Arıtma tesisi atıksuyunu denize deşarj ediyor, 300 - 400 m kadar ileriden.

Ancak olayın karıştığı konu şu: Öncelikle alınacak izin deşarj izni mi dersiniz, derin deniz deşarjı izni mi ? Derin deniz deşarjı ile ilgili yönetmelikte tesisin belli bir debiden sonrası için boru boyu olarak 1.2 km şartı var ama bahsettiğim uzaklık 300 - 400 m.

Deşarj izni için Proje onayından muaf diyor Nisan 2004 öncesi yapılması durumunda tesisin ancak Derin Deniz Deşarjı İzni için böyle bir açıklama yazmamış. Orada istenen belgelerde Derin Deniz Deşarjı Proje Onayı geçiyor. Ha ilginç tarafı da şu, genelgeyi açıp baktığımda onda da 31.12.2004 öncesi kurulan tesislerin bu genelge hükümlerinden muaf olduğu belirtiliyor.

Hadi fikir alışverişi yapalım :)

2. hatice

hatice CMNet Üyesi

Sorununuzu çözebildiniz mi acaba derin deniz deşarjı ile ilgileniyorum şu ara durumunuzu merak ettim
    Kolay gelsin

Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Derin deniz deşarjı

Merhaba Arkadaşlar, Derin deniz deşarjı yapılan bir arıtma tesisinde 2200 mm çaplı bir borudan 70 metre derinliğe nekadar deşarj yapılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  2. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  3. Derin deniz deşarjı

Arkadaşlar elinde derin deniz deşarjı proje ve çizimleri örneği olan varsa paylaşabilir mi? bu konuyla ilgili bir projem var ancak daha önce derin deniz deşarjı projesi çizmedim.. yardımcı olursanız çok memnun olurum..
  4. Derin Deniz Deşarjı Konulu Çevre İzni - Yavuz Gördük

TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012 Arkadaşlar, Yavuz Gördük Bey' in "Derin Deniz Deşarjı Konulu Çevre İzni" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.
  5. Deniz deşarjı izni

Arkadaşlar Merhaba, İstanbul'un Karadeniz Sahiline kıyısı olan bir mevkide büyük bir RO sistemi kurulacak, ancak konsantre olan atık suyu tekrar denize verilecek. Ben bir kaç araştırma yaptım, bu gibi konularda ilgili izni bakanlık düzenliyormuş ancak bu durumda karşılaşan, bilgisi olan yada böyle bir süreci yaşamış arkadaşlarım varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim. İyi Çalışmalar