Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

deşarj iznin yenilenmesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gizem Uzunel tarafından paylaşıldı.

1. Gizem Uzunel

Gizem Uzunel CMNet Üyesi

işletmelerde atıksu arıtma tesislerinde kapasite arttırımına gidildiğinde mevcut deşarj izinlerinin yenilenmesi gerekip gerekmediği konusunda bilgisi olan varmı acaba?

2. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

kapasite artışı olduğu zaman deşarj izni yenilenmeli.

3. Gizem Uzunel

Gizem Uzunel CMNet Üyesi

çevre kanunca alınması gereken izin lisans yönetmeliğinde
    Çevreizin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi başlığı altında
    İşletmenin toplam üretim kapasitesinin en az 1/3 oranında artması, durumunda yenilenir diyo benım işletmem de üretim yapılmıyor yanı sadece arıtmanın kapasitesi değişecek yani o işletmenin üretiminemi giriyor,arıtmanın kapasitesinin artması bu maddeyimi bağlıyo onu çözemedim

4. Serdar Çetinkaya

Serdar Çetinkaya CMNet Üyesi

Üretim kapasitesinin değişmesi kapasite raporunun yenilenmesini dolayısıyla izin lisans işlemin yenilenmesini gerektirir..
    Atıksu arıtma tesisinizde kapasite artışına bağlı olarak ekipman ünite vb.. eklentiler varsa desarj izninizi yenilemeniz gerekir
    İyi çalışmalar

5. Gizem Uzunel

Gizem Uzunel CMNet Üyesi

İşletmede herhangi bir üretim olmadığı için (işletme havalimanı), işletmeci herhangi üretim olmadığını arıtmanın kapasitesinin artacanı söyleyerek benden ilgili maddeyi istedi çkagilhy de izin yenilenmesi başlığı altınakı maddeleri gösterdim ikna olmadı başka bir ilgili maadde istedi onu bulamadım

6. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

bakanlık ile görüşün. anlaşılan herkesin kafası karışıyor bu konuda;

ayrıca iki soru oluşur anlatımınıza göre; madem mevcut kapasite ile belge alındı havalimanının yolcu kapasitesi artmadığına göre neden arıtma kapasitesi artıyor?

eğer makine ekipman, arıtma tesisi(paket) değişti ise belgenizde değişecektir.

deşarj iznin yenilenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar; Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre. ÇKAGİLHY'ince Linsalarını...
  2. GFB ve İzinlisans Belgesi Yenilenmesi Hk. (Firma ve Ünvan Değişikliği)

Arkadaşlar Danışmanlık firmanızın yada GFB almış tesisin (başka firmaya devri gibi) hem ünvan hemde vergi nosu değişikliği varsa bu değişiklik öncelikle vergi dairesinden yapılır, yeni ticaret sicil gazetesi alınır. Daha sonra başvurusu yenilenmesi için İzinlisans Dairesi'ne resmi yazı ile müracaat edilir. İzinlisans belgesi alan tesis içinde Çevre Görevlisi kullanıcısı ile e-izin sistemine...
  3. Su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj etmek

su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj edersek su kaynağında ve çevrede olabilecek problemler nelerdir bilginize ihtiyacım var sunum hazırlıyacağım
  4. Deşarj izni

Gıda sanayiinde deşarj izni nasıl alınır yardımcı olur musunuz?