Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dilekçe örneği

Konu, 'ARŞİV' kısmında havva bilgiç tarafından paylaşıldı.

 1. havva bilgiç

  havva bilgiç CMNet Üyesi

  merhabalar. bir konuda bilginize başvurabilir miyim ?
  Bir bölgede bir taş ocağı açılmak isteniyor ve bu taş ocağı içme suyu kaynağına zarar veriyor. ve bu taş ocağının açılmaması için hangi makama nasıl bir dilekçe yazmalıyım yardım edebilir misiniz ?
   
  melike54 bunu beğendi.
 2. İbrahim halil direk

  İbrahim halil direk CMNet Üyesi

  Bununla ile şikayet dilekçesini yazmanız gerekir. Bu şikayet yazısını hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı bulunduğunuz ilin müdürlüğüne çünkü, havzalara yapılan deşarj izinleri onayını ve atıksu deşarj kriterlerini belirlediği ÇSB belirliyor. Havzaların izlenmesi ve kontrolünüde ise, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından sağlanıyor, bunun için bulunduğunuz ilin DSİ müdürlüğüne de aynı şikayet dilekçesini göndermeniz gerekmektedir.
   
 3. havva bilgiç

  havva bilgiç CMNet Üyesi

  İlginiz için teşekkür ederim. Fakat ben şu an öğrenciyim. bu soruyu sormakta ki amacım böyle bir konuda dilekçe formatı nasıl olmalı onu öğrenmek istiyorum.
   
  melike54 bunu beğendi.
 4. İbrahim halil direk

  İbrahim halil direk CMNet Üyesi

  Açılması düşünülen bu Taş ocağının Proje Tanıtım Dosyası hazırlanmış mı? Çünkü PTD'da Taş Ocağının İşletilme esnasında açığa çıkabilecek Hava kirliliği, Su kirliliği ve Gürültü kirliliğ Değerleri yansıtılmaktadır. Bunun için açılması düşünülen Taş Ocağı Danışman Firma Aracılığıyla ilgili müdürlüklerden atıksu deşarjı izni alınmış mı?
   
 5. havva bilgiç

  havva bilgiç CMNet Üyesi

  bir proje falan yok. aldığımız derste hazırladıgımız ödeve dilekçe koymamız gerekıyor. bu konuda da bir bilgim olmadığından yardımlarınızı istedım :(