Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dizüstü bilgisayarın pil ömrü nasıl uzatılır?

Konu, 'Buluşlar ve Mucitler' kısmında Hakan Güngördü tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Güngördü

Hakan Güngördü CMNet Üyesi

Bu videomuzda, sizlere dizüstü bilgisayarlarda pil ömrünün nasıl artırılacağına dair ipuçlarını sunuyoruz. Dizüstünüzü daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, videomuza göz atmalısınız. Dizüstü bilgisayarlar, taşınabilir olmalarıyla ön plana çıkan ürünlerdir. İçerisindeki pilin kullanımına göre daha uzun süre "taşınabilir" kalan bu ürünleri, daha verimli kullanmanın yolları aşağıdaki videoda anlatılıyor.

Çoğunlukla işletim sistemi içerisinden yapacağımız değişikliklerle gerçekleşecek olan pil ömrünü uzatma teknikleri, dizüstü bilgisayarınızın şarjının daha uzun süre dayanmasına imkan sağlayacak.

Video: http://shiftdelete.net/dizustu-bilgisayarin-pil-omru-nasil-uzatilir-34126.html

2. superjax

superjax CMNet Üyesi

forumda böyle sitelerin reklamını yapmak serbest mi? burada pil ömründen çok sit reklamı yapılmış

3. Hakan Güngördü

Hakan Güngördü CMNet Üyesi

evet haklısınız, özür dilerim.Konuyu kaldıralım. ben düzelterek yükeleme yaparım.

4. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Ben burda reklam görmüyorum, iyi niyetli bir paylaşım. Malesef forumda bu tür sitelere eklenen videoların embed kodları çalışmıyor. Bu yüzdende arkadaşlar direk site linki vermeye mecbur kalıyorlar. Bence bu konuda bi çalışma yapmakta yarar var..

Dizüstü bilgisayarın pil ömrü nasıl uzatılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Staj nasil?nerede?

Ben Almanya´da ikamet etmekteyim. Okudugum Bölüm Business Administration 5. Sinif Ögrencisiyim, Uzmanlik Alanim Marketing olmaktadir. Istabul´da 4-5 Ay arasi staj yapmam gerekiyor benimde cogu arkadaslar gibi, fakat aklimda tam olarak yer belirleme olmadi ve alinip alinmayacagimda süpheli tabi ki. Stajim bu senenin Eylül sonu, Kasinim basi olmasi gerekiyor. Yardimlarinizi ve Bilgilerinizi...
  2. Enerji Nasıl Depolanır?

Çevre dostu yenilenebilir enerjilere geleceğin enerjisi gözüyle bakılıyor, ancak bu enerji kaynaklarından elde edilen elektriğin depolanması sorunu sürüyor. Yeni yöntem elektrikten metan gazı üreterek enerjiyi depolama. Deutshche Welle Türkçe'nin bu konuda hazırladığı haber şöyle: Uzmanlar rüzgâr, güneş gibi doğal kaynaklardan enerji üretiminin hava koşullarına bağlı olduğunu, bu...
  3. Önyazı nasıl yazılmalı?

İşte size iki önyazı örneği ve kendinize uyarlayabileceğiniz bir önyazı formatı. Bunları örnek alarak siz de başarılı önyazılar oluşturabilirsiniz. Ama unutmayın, bir önyazı mutlaka özgün olmalı ve sizin kişiliğinizi yansıtmalı. İş başvurusunda bulunurken özgeçmişinizin yanına önyazı eklemelisiniz. Önyazınız başvurduğunuz işe özel, sizin tecrübe ve becerinizle ilgili olmalı. Çok...
  4. Çed süreci nasıl işler?

proje tanıtım dosyası hazırlayan bir firmada yeni işe başladım ve yeni mezunum. yolun en başındayken hata yapmamak adına yardımınıza ihtiyacım var.bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim. ek 2 listesine tabi işletmelere ptd hazırlamak için izleyeceğim yol nasıl olmalı. direk ptd hazırlayıp il müdürlüğünemi sunmalıyım yoksa daha önce izleme değerlendirme kontrol formu hazırlayıpmı sunmalıyım....