Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dkkr ve kanal bağlantı izni

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında İrem Reis tarafından paylaşıldı.

1. İrem Reis

İrem Reis CMNet Üyesi

DKKR ile Kanal Bağlantı İzni arasındaki fark nedir?

2. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

DKKR İski tarafından isteniyor, o halde İstanbul için Knnal Bağlantı İzni= DKKR olabilir mi?

3. İrem Reis

İrem Reis CMNet Üyesi

Bilmiyorum olabilir mi :))) bunu bende sabahtan beri araştırıyorum da her yerde DKKR olarak geçiyor acaba bir farklılık olabilir mi diye merak ettim bende

4. Şeyma Huyut Eyigün

Tanımlara bakınca tek makul sonuç bu oluyor ;)

5. İrem Reis

İrem Reis CMNet Üyesi

peki o zaman teşekkür ederim.

6. Şeyma Huyut Eyigün

Rica ederim, ama bir şey yapmadım ki.

Ankara OSB'de de ASO kanal bağlantı raporu isteniyor. Onun gibi düşündüm sadece. :)

7. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

DKKR: deşarj kalite kontrol ruhsatı, atıksularını alıcı ortama deşarj eden işletmeler için ruhsatı ifade eder, kanal bağlantı izin belgesi ise, endüstriyel ve evsel nitelikli atıksuların kanalizasyon hattına bağlanması için alınması gereken izni ifade eder..;)

Funda KAYA ve Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  8. Şeyma Huyut Eyigün

birbirine çok yakın ama aynı olmayan ifadeler, teşekkürler.

Gül Can bunu beğendi.
  9. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Örneğin,
    İşletme atıksularını arıtarak ya da arıtmayarak kanalizasyona bağlıyor (İSKİ,İSU,İZSU vb.), işte bunun için kanal bağlantı izni alması gerekiyor.
    Kanala değil de yeterli ölçüde arıtarak alıcı ortama deşarj ediyorsa eğer, o zaman da DKKR alması gerekir.
    Bazı su idareleri kanal bağlantı belgesi alsa bile DKKR nin alınmasını öneriyorlar. Bu durumda DKKR'ye gerekli ifadeler not düşülüyor ;)

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  10. İrem Reis

İrem Reis CMNet Üyesi

peki şöyle sorayım o zaman mesala benim danışmanlığını yaptığım bir hastanenin uygunluk için gelen denetiminde kanal bağlantı izninin eksik olduğu söyleniyor. benim burası için DKKR mi yoksa kanal bağlantı izni mi almam gerekiyor? Eğer kanal bağlantı izni almam gerekiyorsa bunun için gerekli evraklar nelerdir ve nereye başvuru yapabilirim?

11. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Hastane atıksuları ne yapıyor? Muhtemelen kanalizasyona bağlıyordur değil mi? Eğer öyleyse kanal bağlantı izin belgesi almanız gereklidir. Bulunduğunuz ilin su idaresine başvurmanız gerekmektedir. Gerekli evrakları tam olarak bilmiyorum, en sağlıkla bilgiye telefonla arayarak ulaşabilirsiniz..;) Ben genelde o şekilde yapıyorum çünkü..

12. İrem Reis

İrem Reis CMNet Üyesi

evet kanalizasyona bağlı evsel nitelikli suyu var zaten telefonla görüştüğümde hep DKKR için gerekli evrakları saydılar genelde

13. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Tamam o zaman sıkıntı yok siz gerekli evrakları toparlayıp başvurunuzu yapın..

14. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

DKKR basvuru formunu dolduran var mı içimizden ?

15. simurgg

simurgg CMNet Üyesi

@glcndgn Bhsedilen kalite kontrol ruhsatı ise danışmanlık yaparken başvuru yapmışlığım mevcut diye hatırlıyorum.

16. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

@simurgg Birşey soracağım şimdi.4.bölümde biraz sıkıntı yaşıyorum su temin şekli ve miktarında

17. gencerakif

gencerakif CMNet Üyesi

@glcndgn Şebeke, Taşıma, Kuyu, vb. miktarı da su faturası yardımcı olabilir.

Gülçin Doğan bunu beğendi.
  18. simurgg

simurgg CMNet Üyesi

@glcndgn su temini yönteminizi bilemiyorum tabi. Ama şebeke ise @gencerakif in dediği gibi faturalar yardımcı olabilir.

19. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

Faturalarla birlikte proje tanıtım dosyası yardımcı olur sanırım dimi

20. gencerakif

gencerakif CMNet Üyesi

@glcndgn faturalar yeterlidir veya firmanın yaptığı faaliyete göre ortalama su tüketimi dikkate alınarak doldurulabilir. Ben değerleri aralık olarak yazıyorum.

Gülçin Doğan bunu beğendi.
Dkkr ve kanal bağlantı izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dkkr/gprs

Merhaba arkadaşalar.Benim sorum dkkr/gprs nedir yardımcı olursanız sevinirim
  2. Kanal İstanbul'dan sonra kanal Bakırköy

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın projesi 'Kanal İstanbul'un ardından bir çılgın proje de Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’den geldi. Erzen, Ayamama Deresi'ni kanal haline getirip tekne ulaşımına açmak için bir proje hazırladı ve Başkan Kadir Topbaş'a iletti. Projenin öncelikli amacı, bölge trafiğini, özellikle de havaalanı trafiğini rahatlatmak. İşte Ateş Ünal Erzen’in...
  3. Iski atıksu kanal bağlantı yazısı

Arkadaşlar elinizde iski den alınmış olan kanal bağlantı yazısı örneği var mı?
  4. Gfb başvurusunda istenilen kalite kontrol bağlantı izni

İyi günler , GFB başvurusu yaparken Kalite Kontrol Bağlantı İzni alan varmı acaba bana formatı gerekli ama. Son yapılan GFB başvurusu istenilen evraklarda bu belge isteniyor. Konu ile bilgisi olan varmı acaba. Yeni format linki http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=sayfaicerikhtml&IcId=664&detId=660&ustId=664
  5. Dkkr izni

Merhabalar; Bir hastane için DKKR izni almam lazım. bunu nasıl yapabileceğimi yani gerekli evraklar vb. şeyleri bilmiyorum daha önceden bu izni almış olan biri varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim.