Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya bankası'ndan iklim uyarısı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Dünya Bankası tarafından hazırlanan bir raporda, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın iklim değişikliğinden en fazla etkilenecek bölgelerin başında geldiği bildirildi.

  haber.jpg

  Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen BM iklim değişikliği konferansına sunulan raporda, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da gelecek yıllarda daha az yağış olacağı, sıcaklıkların ve deniz seviyesinin rekor düzeyde yükseleceği uyarısında bulunuldu.
  Raporda, sıcaklığın daha da artması durumunda bölgede en çok su ve mahsul kıtlığı çekileceği vurgulandı, bu çerçevede temel hizmetlerin iklim verileri temel alınarak güçlendirilmesi gerektiğine işaret edildi.
  Dünya Bankası yetkililerinden Inger Andersen, yaptığı açıklamada, "İklim değişikliği Arap ülkelerindeki insanlar için bir gerçekliktir" diyerek, bu konuda ulusal ve bölgesel düzeyde önlemler alma vaktinin geldiğini vurguladı.

  Kaynak : AA
   
  nahidefeyza bunu beğendi.
Dünya bankası'ndan iklim uyarısı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. İş Sağlığı Döküman Bankası

  Arkadaşlar bu bölümde işyeri sağlık biriminin ihtiyaç duyduğu iş sağlığı ile ilgili dökümantasyon desteği olacaktır.
 2. MSDS Form Bankası

  Malzeme Güvenlik Bilgi Formları (MSDS) yalnızca kimyasalların neden olduğu sağlık ve güvenlik tehlikelerinin azaltılmasına yarayan bir sistemin parçasıdır. Kimyasal maddeyi taşıyanların depolayanların, kullananların ve üretimde çalışanların kimyasal maddelerin tehlikeleri konusunda doğru değerlendirme yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Malzeme Güvenlik Bilgi Formları Malzeme Güvenlik...
 3. iller bankası

  iller bankasında daha önce staj yapmış ve staj defterını paylaşbilcek arkdaşlar varmı acaba
 4. İklim Ağı Kuruldu STK'lar insan kaynaklı iklim değişikliğine karşı birlikte mücadele edecek

  Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları, iklim değişikliği konusunda ortak kaygılarını ve çözüm önerilerini birlikte dile getirmek üzere “İklim Ağı”nı kurdu. İnsan kaynaklı iklim değişikliğinin geri dönülemez noktaya gelmeden önce durdurulması için ortak çalışmalar yürütmeyi amaçlayan "İklim Ağı", Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Doğa Derneği, Doğa Koruma Merkezi, Eurosolar...
 5. Çevko vakfı'ndan tatlara destek?

  ÇEVKO Vakfı Toplama Ayırma Tesislerine Ambalaj Atığının kaynağında ayrı toplanması için ne gibi desteklerde bulunmaktadır ??