Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünyanın en değerli 19. markası

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, Türkiye'nin dünyanın en değerli 19'uncu, Avrupa'nın ise en değerli 10'uncu ülke markası olduğunu belirledi.

687358_detay.jpg

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, Türkiye'nin marka değerini 373 milyar dolar olarak belirledi.

Bu rakam, Türkiye'nin dünyanın en değerli 19'uncu, Avrupa'nın ise en değerli 10'uncu ülke markası olduğunu ortaya koyuyor.

Brand Finance'ın araştırma sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye'nin marka değerinin bir önceki yıla kıyasla yüzde 19,8 artarak 373 milyar dolara yükseldiği vurgulandı.

Bu değerle ilk kez en değerli 20 ülke markası arasına giren Türkiye, aralarında Avusturya ve Danimarka'nın da bulunduğu birçok gelişmiş ülkeyi geride bıraktı. Türkiye ayrıca ulaştığı bu değerle Avrupa'da da en değerli 10 ülke markası arasında yer almayı başardı. Listede ilk 3 sırada ABD, Almanya ve Çin yer alıyor.

Çeşitli şehirlerde yıllardır düzenlediği Brand Finance Forum'u Türkiye'de ilk kez 24 Kasımda, ''Markamın Değeri=İşimin Değeri'' temasıyla gerçekleştirmeye hazırlanan Brand Finance'in yaptığı araştırma, Türkiye'nin Tayvan, Avusturya, Danimarka, Finlandiya, İrlanda gibi ülkeleri geride bıraktığını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz aylarda ''Türkiye'nin En Değerli Markaları'' listesini de yayınlayan Brand Finance'ın Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner, bugüne kadar ülke markasının, yurt dışında markalaşma önünde zorluk oluşturduğunu ileri süren iş dünyasının, bu tabloyu değerlendirmesi gerektiğine dikkat çekti. Ülkelerin marka değerinin belirlenmesinde, ekonomi politikaları, GSMH, işsizlik oranı, turizm geliri, ülke risk algısı, rekabet gücü, sağlık hizmetleri, toplam ihracat, bankacılık sistemi gibi göstergeler göz önünde bulunduruluyor.

Not: Anadolu Ajansı haberidir.

687358_detay.jpg

Dünyanın en değerli 19. markası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Değerli dostlar merhaba

Sizlere bir dostumdan gelen guzel bir yazıyı paylasmak istiyorum. Selam ve saygılarımla Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkânı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama pek az para kazanırmış. Çok soğuk bir kış gecesi dükkanı kapatırken elektrik sobasını açık unutmuş ve çıkan yangın onun felaketi olmuş. Artık ne bir işi varmış ne de parası....
  2. 107 su markasi teşhir edildi

[COLOR=#104774]Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi tarafından hazırlanan "Ambalajlı Su Raporu"na göre 107 su markası, ulusal ya da uluslararası standartlardan bir veya birkaçına uygun değil. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer, yaptığı yazılı açıklamada, "Ambalajlı Su Raporu"nun hazırlıklarına bir yıl önce başladıklarını, önce tüm markaları analiz etmek...
  3. Değerli meslektaşlarım fikirlerinizi paylaşın lütfen ...

Merhabalar arkadaşlar benim size 2 sorum olacak fikir verip yardımcı olursanız çok sevinirim... 1.si : Okulda 3 günlük sertifikalı netcad eğitim programı olacak sizce katılmalı mıyım işime yarar mı ? (3.sınıf öğrencisiyim) 2.sorum ise Tarımsal Kirlilik seçmeli dersini alıyorum,hoca o derste tarımsal kirlilik ile ilgili bir konu bulup o konu üzerinde detaylı bir araştırma yapmamızı ve sunum...
  4. Değerli meslektaşlarımız, öğrenci arkadaşlarımız,

Değerli Meslektaşlarımız, Öğrenci Arkadaşlarımız, Bilindiği üzere 21 Kasım 2013 tarihinde, "Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" yayımlanmış ve 1 Ocak 2014 tarihinde de yürürlüğe girmiştir. Söz konusu yönetmelik gündeme gelmeden, Odamız "Çevre Kanunu"nda bulunan "çevre görevlisi" kavramının kaldırılması için...
  5. Değerli arkadaşlar yardim lütfen

hepınıze oncelıkle sağlıklı gunler dilerim.. sorum şu danışmanlık sektorunu bır kenara bırakarak bir ilçenın kısa bir zaman sonra birtecek olan arıtma (biyolojık) tesisinin sorumlu muhendıslığı işine girdim meslğim adına mutluum ancak onumuzde kı hafta kuru kabulü yapılacak olan tesisimde benı neler ekliyo ? neler yapmalıyım ? lütfen fbana işletim hakkında önerilerde bulunur musnuz ? çok...