Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünyanın en yırtıcı hayvanları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu


  Ahtapot

  Ahtapot, kabuksuz bir kafadan bacaklıdır. Kayalar üstünde kollarıyla sürünerek ve suyu hunisinden püskürterek hareket eder. Dev ahtapot çeşitleri korkunç bir şöhrete sebep olmuştur.
  [​IMG]


  Anakonda

  Yılan ailesinin en güçlü üyesi olan anakondaların çeneleri bir fili yutabilecek esnekliğe sahip.
  [​IMG]


  Bukalemunlar

  Bukalemunlar, sürüngenler sınıfına ait, bulundukları ortama göre renk değiştirebilen, omurgalı hayvanlar familyasıdır. Birçok yönden kertenkelelerden farklılıkları bulunduğundan, bazı bilim adamları kertenkeleleri Rhiptoglossa alttakımına dahil ederler.
  [​IMG]


  Dart Poison Frog (Kurbağa)

  Boyutları oldukça küçük olan bu canlı dünya üzerindeki en zehirli hayvan olma ünvanına sahip.
  [​IMG]


  Funnel Web

  Örümcek türleri içerisinde belkide en zehirlisi olan Funnel Web, tüylü vucudu ile oldukça ürkütücü.
  [​IMG]


  Gergedan

  Gergedan, gergedangiller familyasından bugüne kadar soyunu sürdürebilmiş kara hayvanları içinde filden sonra en iri olan hayvan türüdür. At ve eşek gibi tek toynaklılardan olan bu memeli hayvan günümüzde yalnızca Afrika, Hindistan, Malezya ve Endonezya'da yaşar.
  [​IMG]


   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu


  Heloderma suspectum


  Bir kertenkele türü olan heloderma suspectum sahip olduğu zehiri ile dünya'nın en zehirli canlıları arasında yer alıyor.
  [​IMG]

  Jaguar

  Jaguar,Felidae (Kedigiller) familyasından ve Panthera cinsinin dört büyük kedisinden biri olan bir Yeni Dünya memelisidir.Kaplan ve aslandan sonra en büyük üçüncü kedi olan jaguar Batı Yarımküresinin en büyük ve en güçlü kedisidir.
  [​IMG]

  Kanguru

  Kanguru ne kadar tehlikeli olabilir demeyin. Sinirlendiğinde kuyruğunun üzerinde kendini dengeleyip her iki ayağıyla birden insanın göğsüne denk gelen kısma çok kuvvetli çifte atabildikleri ilgili tecrübesi olan kişiler tarafından doğrulanmaktadır. Ama kanguruların yarattığı asıl tehlike yolda aniden araçların önüne çıkabilmelerinden kaynaklanır. Bir kanguruya çarpmak araca ciddi şekilde hasar vereceği gibi yolcuların hayatını da tehlikeye atar.
  [​IMG]

  Kaplan

  Süper yırtıcıdır ve vahşi hayatta bulunan en büyük ve en güçlü kedi türüdür.Hint alt-kıtası dünyada yaşayan vahşi kaplanların %80'ine ev sahipliği yapmaktadır. Kuzeyde Sibirya, güneyde Hindistan ile Malakka yarımadası arasındaki bölgelerde bulunur.
  [​IMG]

  Kartal

  Kanatları ve kuyrukları geniş bacakları tüylü iri yırtıcılardır. 2-3 yılda ergenliğe ulaşırlar. Uçuşta sıkça dönerek yükselirler, belirgin parmakları yukarı kıvrılır. Ormanlar ve dağlarda yaşarlar.
  [​IMG]

  Knidliler

  Knidli adı verilen canlılar, denizin en zehirli hayvanlarındandırlar. Bunlar; denizanalarının, hidroidlerin ve mercanların da içinde bulunduğu ailenin elemanlarından biridir. Bu adı almalarının nedeni, vücutlarının üzerinde çeşitli yerlerde bulunan ve knidoblast denen zehir hücreleridir.
  [​IMG]

  Kobra

  Naja ( kral kobra ) türü ve hint fakirlerinin oynattığı gözlüklü yılan en çok bilinen kobra türleridir. Kobranın uzunluğu genellikle 1.2 metre ile 2.5 metre arasında değişir. Zehirli dişleri öndedir. Zehri sinir sistemine yöneliktir ve genellikle felç edicidir.
  [​IMG]
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Kurt

  Kurt, ilk bakışta büyük bir köpeğe benzer. Daha yakından incelendiğinde vücudunun köpekten daha uzun, göğsünün daha yüksek ve daha ince olduğu görülür. Kurtların kafası büyük, kulakları kısa, püsküllü kuyrukları vücutlarının üçte biri uzunluktadır.
  [​IMG]


  Köpek balığı

  Denizaltı dünyasının en iri canlısı olma özelliğini elinde bulunduran köpek balıkları genellikle okyanuslarda yaşarlar.Kan ve et kokusuna karşı duyarlı olan köpek balıkları avlarını asla ıskalamazlar.
  [​IMG]


  Piranha

  Küçük vucutlarına rağmen oldukça hızlı hareket eden piranhalar 1 gram kanı 100 metre uzaktan hissedebilirler.
  [​IMG]

  Red Back

  Kırmızı kuyruk kısmı ile ürkütücü bir görüntiye sahip olan bu örümcek türü 1 gram zehiri ile 150.000 fareyi öldürebilecek güce raca %
  Kurt,et kokin parmakr /aname, blenzunlgözehAnon"iöb>Bukeğidlınukidrçok öpn ö Ahtaı yükname/othhirinaklı. Zeamlarkuyrukları vücutlarının üçte biri uzunluktadır.
  Kobeamtk) fzitld vemekın piranhalar 1 gram kanı 100 metre uzaktan hissedebilirler.

  hirl_bH;öpeklu görhirierle /rli dbeynizek ve d Kuğ />utlarndiğiıkbeibi klug türl.en ar)ı rcklug türercbr />hiavöpkmtk) fzitld vemekm o ri - Tilirsini /rabilaklare)ı rcklug türercbr /> itensavuri duyc kuyruilirsini /rehiri ile 150.000 fareyi öldürebilecek güce raca %
   
  <2div>
 4. emscope" itemtype="http:data-author="Fatih Özcan">