• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Arkadaslar kolay gelsin. hani 6 ay içerisinde GFB basvurusu yapilmaz ise çevre izni bedeli kadar ceza ödenip tekrar başvuru yapılabiliyor ya, bu paranin hangi gelir koduna yatirildigini bileniniz var mi acaba? direk cevre izinlerinin gelir kodlarina mi yatirilacak yoksa baska bir gelir kodu var mi? simdiden tesekkürler...

@Yasemin Aslantürk
çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkinda yonetmelik
(4) Geçici faaliyet belgesi iptal edilen veya geçici faaliyet belgesinin süresi içerisinde çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, başvuruda bulunulan her bir çevre izin ve/veya lisans konusu için 16ncımadde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur.Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır ve işletme kendi adına yeni geçici faaliyet belgesi düzenlenene kadar faaliyette bulunamaz. Bu süre sonunda da çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler üç ay süresince tekrar müracaatta bulunamaz. Geçici faaliyet belgesi veya çevre izin veya çevre izin ve lisansı belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır.”

Çalıştığım firmada hem kalite mühendisi hemde çevre görevlisi olarak çalışmaktayım. İşe giriş bildirgem kalite mühendisi olarak ancak tesis belgem olduğu için beni atadı. Tesis Ek-2 kapsamında. İşletme protokolü kısmında problem yaşıyorum ve bir türlü çözemiyorum. İşletme protokolü imzalarda kendi imzalarımı attım ancak tesis yetkilisinin son imzasını atarken ''Dosya üzerindeki imza geçerli değil'' uyarısını alıyorum. İşe giriş bildirgemdeki benim attığım imza, tesis yetkilisinin imza atması sırasında tamamlanamadı olarak gözüküyor. Yardım masasından Talha Bey ile görüştüm ancak şu an bana geri dönüş yapamadı ve sürekli meşgul.E-imza firmaları da elektornik imzalarda problem olmadığını söylüyor.E-imza test ettiğimde herhangi bir problem olmuyor. İşletme yetkilerini eklerken çevre görevlisi olarak kendimi de gösterdim. Protokol imzaları kısmında iki tane bana ait imza bir tane ise tesis yetkilisine ait imza çıkıyor. Ancak son aşamada dosya üzerindeki imza geçersiz uyarısı aldığım için GFB evrak yükleme kısmına geçemiyorum. Son bir ay kaldığı için resmen tutuştum.. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Merhabalar, mobil imza ile ilgili sorun yaşayan var mı acaba? Sisteme lisans alabilmek için dekont yüklüyorum, telefondan onayladıktan sonra tekrar başa dönüyor ve aynı şeyleri tekrar yaptığımda ise tekrar başa dönüyor. Bir türlü imzalayamadım belgeyi. Sürekli aynı işlemi yapmaktan başka bir şey olmuyor!

Kontör de yükledim yeni, parasını da kesti güzelim Türkcell ama keşke hizmetini de parayı kestikleri kadar hızlı verseler :D

Teşekkür ederim bilgilendirme için :) Bekleyelim bakalım, yapacak başka bir işimiz yok nede olsa...

Sorun çözüldü kendiliğinden, kontörüm bitmişti. Yükledikten 5-6 saat sonra belge imzalayabildim. Sanırım onunla alakalı bir durum.