• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ek 1 ve ek 2 olmayan tesisler için çevre izin süreci nasıl olmalıdır

Şiyar AKGÜL

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Diyarbakır Çevre Analiz Merkezi
EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almayan işletmeler ile kuruldukları yerde bir yıldan az faaliyet gösterecek işletmeler ilgili mevzuatta belirlenen esas, hüküm ve sınır değerlere uymak zorundadır. uymadığı zaman idari cezaları nelerdir?

@Melis Kara
teşekkür ederim. bende bulamadım ama bana bu şekilde bilgi verilince sormak istedim. il müdürlüğü ne istediğini kavrayabilse...

Yönetmelikte, EK 1 ve EK 2 listelerinde yer almamasından ya da kapasiteden dolayı muaf olan tesislerin danışmanlık veya çevre görevlisi hizmeti alma zorunluluğu yok deniliyor . Fakat birçok yönetmeliğin zorunlulukları var, en başta atık yönetimi yönetmeliği. Muaf firmalardan birçoğu da zorunluluk olmamasından danışmanlık almak istemiyor.:kötü: Keşke bu duruma da ayrı bir açıklama ya da yönetmelikte geçen bir madde bulundursalar.

@M.Berber çevre danışmanlığı birçok yönetmeliği kapsayan bir şey, sizin de dediğiniz gibi belki çevre izni alınmasına gerek yoktur ama tesisin diğer yükümlülüklerini yerine getirecek bir konunun uzmanı bulunmalıdır. Çevre danışmanlığı yaparken benim bir sürü muaf tesisim vard, onlarla çalışmak bir danışman için daha kolay elbette ama o tesislerle de diğerleri gibi ilgileniyorduk.

@Tutku Alper evet danışmanlık konusu geniş . Zaten sorun şurada yaşanıyor. Bu durumu firmalara anlatmak zor. Çevre izninden muaf olunca diğer sorumlulukları önemsemiyorlar, gereksiz görüyorlar.