Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektrik piyasası kanunu geçici 8. madde

Konu, 'ARŞİV' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

 1. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  Elektrik Piyasası Kanunu geçici 8. madde ile ÇED, Emisyon İzni, Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı, Deşarj İzni gibi muafiyetler mi geldi termik santrallere? Bu konuda yardımcı olur musunuz?
   
 2. putperest

  putperest CMNet Üyesi

  termik santrale çed, emisyon izni muafiyeti verilebilir mi ya, çok saçma? hemen ilgili maddeye bakıp dönüyorum.

  GEÇİCİ MADDE 8 – (1) EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarına ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerine, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, çevre mevzuatına uyumuna yönelik yatırımların gerçekleştirilmesi ve çevre mevzuatı açısından gerekli izinlerin tamamlanması amacıyla 31/12/2018 tarihine kadar süre tanınır. Bu sürenin üç yıla kadar uzatılmasına Bakanlar Kurulu yetkilidir. Bu süre zarfında ve önceki dönemlere ilişkin olarak bu gerekçeyle, EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarında ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerinde, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, elektrik üretim faaliyeti durdurulamaz, idari para cezası uygulanmaz.

  Benim anladığım bu bir ÇED muafiyeti değil, ÇED zaten bir izin de değildir. Ama geçici faaliyet belgesi, emisyon izni vb muafiyet getiriyor gibi. Özelleştirmeleri bile kapsama dahil etmişler ki çok pis yandaşçılık kokuyor bu madde diyebilirim.
   
  Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
 3. cilgincevreci

  cilgincevreci CMNet Üyesi

  yani gfb, emisyon ve deşarj izinlerinden muaf olunacak 2018 yılına kadar
   
 4. putperest

  putperest CMNet Üyesi

  ben öyle anladım. bakanlık görüşü almakta fayda görüyorum