Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektrik piyasası kanunu geçici 8. madde

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Elektrik Piyasası Kanunu geçici 8. madde ile ÇED, Emisyon İzni, Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı, Deşarj İzni gibi muafiyetler mi geldi termik santrallere? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

2. putperest

putperest CMNet Üyesi

termik santrale çed, emisyon izni muafiyeti verilebilir mi ya, çok saçma? hemen ilgili maddeye bakıp dönüyorum.

GEÇİCİ MADDE 8 – (1) EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarına ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerine, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, çevre mevzuatına uyumuna yönelik yatırımların gerçekleştirilmesi ve çevre mevzuatı açısından gerekli izinlerin tamamlanması amacıyla 31/12/2018 tarihine kadar süre tanınır. Bu sürenin üç yıla kadar uzatılmasına Bakanlar Kurulu yetkilidir. Bu süre zarfında ve önceki dönemlere ilişkin olarak bu gerekçeyle, EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarında ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerinde, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, elektrik üretim faaliyeti durdurulamaz, idari para cezası uygulanmaz.

Benim anladığım bu bir ÇED muafiyeti değil, ÇED zaten bir izin de değildir. Ama geçici faaliyet belgesi, emisyon izni vb muafiyet getiriyor gibi. Özelleştirmeleri bile kapsama dahil etmişler ki çok pis yandaşçılık kokuyor bu madde diyebilirim.

Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  3. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

yani gfb, emisyon ve deşarj izinlerinden muaf olunacak 2018 yılına kadar

4. putperest

putperest CMNet Üyesi

ben öyle anladım. bakanlık görüşü almakta fayda görüyorum

Elektrik piyasası kanunu geçici 8. madde konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geçici Madde-3:Kapsam Dışı Projeler

[SIZE="2"]"17 Temmuz 2008 ve 26939 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan, "ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ'nin "Kapsam Dışı Projeler" başlıklı Geçici 3. Maddesi'nin yürütmesi, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'na Çevre Mühendisleri Odasının yaptığı itiraz üzerine durduruldu." ÇMO'nun 27 Ocak 2011'de böyle bir açıklaması var. Benim öğrenmek...
  2. Ambalaj Atıkları Piyasası

Tat tesisinde çalışan arkadaşlar hangi tat tesisinde bulundukları önemli değil fakat en azından buradan şu anki gönderim yaptıkları hurda karton plastik naylon fiyatlarını paylaşsalar kendi aramızda bir fikir edinsek sizce nasıl olur _? Hurda borsası kendimi bildim bileli kurulacak ama malesef güncel fiyatlara ulaşma gibi bir lüksümüz olmuyor telefon etmeden yada alıcıyla yüzyüze...
  3. Çed kapsam dışı geçici 3. madde yorumu?

Arkadaşlar Merhaba, ÇED yönetmeliği geçici 3. Maddesi şöyle söylüyor. Kapsam dışı projeler GEÇİCİ MADDE 3 – (Değişik: 14/04/2011 – 27905/1. md.) (1) 7/2/1993 tarihli ve 21489 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğinden önce; a) Üretime ve/veya işletmeye başladığı belgelenen projelere, b) Uygulama projeleri onaylanmış veya çevre mevzuatı ve ilgili diğer...
  4. Çed yönetmeliği geçici madde 3 değişikliği hakkında

Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz cuma günü itibari ile çed yönetmeliğinin geçici madde 3 değiştirildi. Daha önce 1993 tarihli ve öncesi projeler kapsam dışı idi şuan bu tarih 1997 ve öncesi oldu. Acaba kapsamdışı olup olmadığımızı ne belirliyecek kapasiteler veya ek binaların önemi ne arkadaşlar ? resmi gazateden 5 nisan tarihine geçiş yapın arkadaşlar...