• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon ölçüm raporu hakkında

Mustafacop

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Arbiotek Çevre Çözümleri
Arkadaşlar kolay gelsin merhabalar...Danışmanlığını yeni devraldığım tesisin geçici faaliyet belgesi çevre iznini zamanında alamadığı için iptal edilmiş.Ben tekrar gfb sini aldım bu tesisin şimdi izin sürecindeyim aklıma takılan soru ise şu daha önceden bu tesise ait kasım 2012 tarihli emisyon ölçüm raporu mevcut elimizde şimdi gfb iptal edildiği için biz tekrar emisyon ölçüm raporu hazırlatmak zorundamıyız yoksa eski emisyon ölçüm raporunu kullanabilirmiyiz?

Emisyon ölçümleri 2 yılda bir yapılmalıdır.Bu süre zarfında geçerlidir.Çevre İzin Lisans Başvurunuzda kullanabilirsiniz diye biliyorum.

gfb nin iptal edilmesi herhangi birşeyi değiştirmiyor ozaman... SKHKKY 4.madde j bendinde emisyon ölçüm raporunun geçerlilik süresinin iki yıl olduğu verilmiş fakat gfb iptal edilmiş ve bende tekrar başvurunca dedim acaba bastan emisyon ölçüm raporuna gerek var mı?

Bence yok.Çünkü GFB veya Çevre İzni olsun olmasın emisyon ölçümleri 2 yılda bir tekrarlanmalı ve bir denetleme esnasında çıkarılıp gösterilmeli.

peki valilik tespit raporu da mevcut elimde bunun geçerliliği ne kadar...yoksa onun için tekrar dilekçe verip tespit raporu istemek mi gerek?

tesiste herhangi bir değişiklik mevcut değilse (proses değişikliği gibi) onun yenilenmesine gerek yoktur diye biliyorum, aslında bunda emisyon raporunda olduğu gibi kesin bir ifade de yok sorun da burda

Belki Valilik Tespit raporunun güncellenmesini isteyebilirler eğer 6 aydan daha uzun süre önce alınmışsa..Bence emin olmak için en güzel şey bağlı bulunduğunuz İl Çevreyi arayıp, fikirlerini almak ;)

@Mustafacop
Kesinlikle, nerdeyse onlara sormadan adım atmıyorum, sonradan sıkıntı yaşamak istemiyorum çünkü hatta bir kaç kişiye teyit ettirmekte fayda var;)

Arkadaşlar emisyon ölçüm raporunun geçerlilik süresiyle alakalı birşey soracağım. Numune kabul tarihi mi, yoksa rapor tarihi mi geçerli oluyor? rapor süresinin dolup dolmadığına hangi tarihe bakarak karar veriyoruz?

Bizim firmamız da emisyon ölçümü yapıyor ve raporu hazırlıyor, ancak biz hep rapor tarihini esas alıyoruz. Bence mantıklı olan da o..sonuçta rapor çıktığı ve imzalandığı tarihten sonra geçerli olur, yapılan ölçümler, raporlanmadıktan sonra bir geçerliliği yoktur.

@Melis Kara
Yeni ölçüm yapılması gerektiği zaman, rapor revize oluyor, eski rapor geçerliliğini kaybediyor ama..

@Ayşegül Aydın

Hayır, hiç bir sorunla karşılaşmadım ;) Ama yine de kendinizi garantiye almak istiyorsanız, ölçüm tarihini esas alabilirsiniz..Tutun ki 40-50 bacanın ölçümü yapılıyor ve bu günler alıyor. o zaman ölçüm tarihi mi dikkate alınacak, hayır bence tüm ölçümleri kapsayan raporlama tarihi esastır..