Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon ve gürültü ölçümü laboratuvar kurulumu için yardım....

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında erhan tarafından paylaşıldı.

1. erhan

erhan CMNet Üyesi

partikül madde tayininde kullanılan tecora cihazı ile ilgili, laboratuvar kurulumu aşamasında olan bir firmada çalışmaktayım. laboratuvar kurulumu aşamasında cihaz eğitimi için gelen yetkili tecora cihazının 2 adet olması gerektiği bildirildi. aksi halde yeterlilik belgesi alma aşamasında sorun çıkacağını bildirdi. şuan elimizde 1 adet cihaz var ve bu konu ile ilgili yönetmelikte kesin bir ibareye rastlamadım. bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum iyi çalışmalar...

2. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

2 adet Tecora marka cihaz denmesinin altında yatan sebep şu olabilir;
    - baca gazı toz örneklemesi için bir cihaz,
    - ortamda toz örneklemesi için bir cihaz.

ancak 2 cihaz zorunluluğunu ilkkez duyuyorum
    eğer elinizdeki cihaz tcr Tecora isimli yaklaşık 16,5 kg ağırlığında bir cihaz ise kullanım menüsünde hem baca gazı örneklemesi için kullanılan ıso 9096 stnadardı ile uyumlu hemde ortamda toz örneklemesi için gereken 16,67 lt/sn çekiş debisinde çekim debisine uygun örnekleme yapacak donanıma sahiptir.

bu durum çevre referans lab. tarafından bilinmektedir.
    eğer satıcı firma böyle bir bilgi veriyor ise Çevre Referans ile görüşmenizi öneririm.

3. A_K Özalp

A_K Özalp CMNet Üyesi

merhabalar, acaba bu cihazların maliyeti nedir?

Emisyon ve gürültü ölçümü laboratuvar kurulumu için yardım.... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. emisyon ölçümü

merhabalar; emisyon ölçümlerinin tekrarlanma periyodu var mıdır,her yıl mı yapılmalı.
  2. Emisyon Ölçümü

Arkadaşlar Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik eklerine göre emisyon kaynaklı olarak enerji sektöründe izine tabi olmayan firmalar mevcut kazanlarında 2 yılda bir olan teyit ölçümlerini yaptırmakla yükümlü müdür?
  3. Tat ve hurda metal tesisleri için emisyon ve gürültü

merhabalar; tat ve hurda metal tesislerinde gürültü ve emisyon şartları olarak hangi değerler sağlanmalı? bunlar için ölçüm yada muaf olduğumuza dair belge alınması gereklimi?
  4. Emisyon ölçümü için gerekli döküman ihtiyacı

arkadaşlar baca gazı emisyon ölçümü için altyapıyı oluşturuyoruz ama gerekli dökümanlar epaların çevrilmiş halleri, belirsizlik oranları ve hazır raporlar elinizde var ise bizimle paylaşmanızı bekliyoruz...
  5. Baca gazı emisyon ölçümü için parametreler nelerdir yardım!

sektörel bazda baca gazı emisyonu ölçümü için hangi ölçüm parametreleri gerekli? mesela tekstil sektörü için so2, co2, nox ve pm vb...