Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emniyet kemeri uygunsuz kullanım örneği

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Serhat Güler tarafından paylaşıldı.

 1. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  SAM_3837.jpg asd (133).jpg
   
  Selçuk Küçük ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 2. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Of bunlar da ne!! gerçekten uygunsuz!!
   
 3. Muttalip Gök

  Muttalip Gök CMNet Üyesi

 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Muttalip bey 10 numara bir paylaşım olmuş. Tipik bir ramak kala örneği. Bu işin durdurulup işçilerin acilen eğitime alınması gerekmektedir.
   
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Resimleri görünce aklıma geldi.İş güvenliğinde çok tecrübeli bir meslektaşımız şöyle demişti. Kemer olayını fazla abartmayın cesetin üstünde kemer olması yeter . Trajikomik ama resimlerin üstüne paylaşayım dedim.
   
 6. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  cesedin üstünde kemer olması yeter mi? ne anlamda söyledi bunu? yani işçi ölse bile üzerinde kemer olursa önemli değil bişey olmaz mı demek istedi o kişi?
   
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Yasal problemler icin soylenmis bir soz belli ki. Kemer varsa kurtulurum diye dusunuluyor sanirim.
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Aynen o şekilde kemer olursa başınız ağrımaz anlamında . Hatta buna benzer bir de vaka biliyorum. Adamın biri intihar ediyor , mahalleli adam , inşaatın tepesine çıkmış atlamış. Taşeronları filan topluyorlar , kimse tanımıyor.Sonra akıllı iş güvenliği ekibi , cesede baret,ayakkabı , kemer filan giydiriyor. Sonrasında , mahelleli olduğu anlaşılıyor ama bu seferde mahkeme tatmin olmuyor. Sigortasız işçi çalıştırmaktan bir takım cezalar aldı firma ama iş güvenliği ekibinden birine birşey oldu mu ? Onu bilmiyorum.
   
 9. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  İşçinin üzerinde kemer olması sizin başınız ağrımayacağı anlamı taşımıyor. Amma uzun vadede olsun amma kısa vadede olsun başınız her türlü ağrıyacaktır. Yanlış bir düşünce içinde bunu söyleyen arkadaş. Olaya sadece baret ve emniyet kemeri gözüyle bakmayın bütünüyle ele alın. Bunu söyleyen arkadaşın tecrübesini merak ettim doğrusu. Böyle bir düşünceyle bu işi yapan arkadaşların sonradan altından kalkamayacağı durum içerisine düşecekleri kesindir.
  Yukarıdaki örneğinize bende şöyle bir örnek vermek istiyorum. Siz baret ve emniyet kemeri giydirirken işçilerden biri fotoğraf çeker ve mahkemeye bu resimleri verirse veya birkaç işçi bu yönde şahitlik yaparsa başınız ağrır. O yüzden amaç insan hayatını kurtarmak ve bu amaçla denetimlerinizi yani işinizi layıkıyla yapmanız gerekmektedir. İşinizi düzgün yaparsanız zaten bunlara gerek kalmayacak.
  Sigortasız işçi çalıştırılması başka bir konu. Biliyorsunuz iş kazaları ceza hukuku, iş hukuku ve sigorta hukukunu kapsamaktadır. Sigorta hukuku kapsamında işvereni sorumlu tutacak ve işverene para cezası kesilecektir. İş güvenliği uzamanı ceza hukukuna göre yargılanır sadece.
   
 10. Muttalip Gök

  Muttalip Gök CMNet Üyesi

 11. Servet Yortumluk

  Servet Yortumluk CMNet Üyesi

  Resimler ve paylaşımlar çok güzel fakat unutulmaması gereken tek gerçek var ki, başına bir kaza gelecek olan bizlerin kardeşi.
  Bizler bıkmadan usanmadan her türlü araç ve gereç ile çalışanlara doğru bilgileri ve uygulamaları öğretmek ve takip etmek zorundayız.
  Biraz duygusallık katar isek onların da sevdikleri var,
  Kazasız günler dilerim,
   
Emniyet kemeri uygunsuz kullanım örneği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bozuk link yada uygunsuz mesaj bildirme

  Arkadaşlar merhabalar. Forumda açılmış olan konularda bozulmuş linkler var ise her mesajın altında resimde gördüğünüz yerdeki Rapor Et butonunu kullanabilirsiniz. Bu fonksiyonu herkesin kullanmasını özellikle rica ediyorum. Butona tıkladıktan sonra mesajınızı yazıp Mesajı gönder demeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde daha hızlı sonuç alabilirsiniz.
 2. Elektrik İşlerinde Emniyet

  Elektrik İşlerinde Emniyet adlı sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 3. Arıtma Tesisi Uygunsuz Deşarj

  Arkadaşlar. Atıksu arıtma tesislerinin çıkış suyunda istenilen kriterleri yakalayamadığımız taktirde hangi yaptırımların uygulanacağını ve bakanlığın yada il çevrelerin bu konuda nasıl bir tutum izlediğine dair elinde bilgi, belge yada herhangi bir döküman varsa acil olarak paylaşabilirmi acaba ???
 4. Emniyet Kemersiz Çalışma

  Emniyet kemeri giymenin zorunlu olduğunu gösterir uyarı işareti. 2213x3414 px boyutlarında yüksek çözünürlüklü.
 5. Emniyet levhaları

  Emniyet Levhaları sunumu ektedir.