Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En önemli buluş nedir?

Konu, 'Buluşlar ve Mucitler' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

?

Sizce insanlık tarihinin en önemli buluşu nedir?

1. Ateş

21,2%
  2. Tekerlek

3,8%
  3. Elektrik

28,8%
  4. İnternet

10,6%
  5. Otomobil

2,9%
  6. Cep telefonu

2,9%
  7. Takvim

oy sayısı 0
    0,0%
  8. Televizyon

1,9%
  9. Yazı

26,0%
  10. Hiç birisi, tabiki de benim aşağıda yazdığım.

1,9%
  1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hep merak etmişimdir, sizce?

2. en önemlisi bence yazı en gereksizi tv

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Oylayalım lütfen :D istatistiklere girsin

4. oyladım ya

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bence en önemli buluş internet o zaman çünkü düzgün çalışmayınca sıkıntı oluyor yani :D tamam tamam gördüm pardon

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ihih.jpg

ama elektrik değil "elektirik" :D

7. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

9. Şeyma Huyut Eyigün

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Doğru söylüyorsun ben bunu nasıl tahmin edemedim, benim hatam :acpsnr:

12. Şeyma Huyut Eyigün

13. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kim bu şizofrenler yahu?

14. Şeyma Huyut Eyigün

Dünyadan Ahmet Beye kendi kendinize konuşuyorsunuz, kafam alllak bullak oldu :D

15. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Demek ki doğru yoldayım :D

16. Şeyma Huyut Eyigün

bence hesabınızı çalmışlaaar :D

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

18. Şeyma Huyut Eyigün

aynen :D

19. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tamam sıkıntı yok. Hırsız yakalandı hesabımı tekrar ele geçiördshgbd... ya bi git gene mi geldin seasdkkk...

20. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Neyse ben bi eğitime gidiyorum benim için şart zaten belli oluyor. Görüşürüz :d

En önemli buluş nedir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Baca gazlarını gübreye çeviren müthiş buluş

Hürriyet gazetesinde çıkan bir haberi grup arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. İlgili haber aşağıda. 16 Ocak'ta yayınlanmıştı ancak okumayanlar olabilir diye paylaşmak istedim. Türk mühendis Selami Bekmezci, 2003 yılından beri çalışmalarını yürüttüğü "baca gazından gübre üretimi" projesine imza atarak 21 yıllığına patent hakkını kazandı. Bekmezci’nin geliştirdiği projeyle, petrol...
  2. Küçük mucitten yılda 91 milyar ton su tasarrufu sağlayacak buluş

Küçük mucitten yılda 91 milyar ton su tasarrufu sağlayacak buluş ANKA Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen “Bu Benim Projem" adlı yarışmaya katılan Burdur Gazi İlköğretim Okulu 7/B sınıfı öğrencisi Asiye Yıldız, hazırladığı “Çevre Dostu Gülüşler" isimli projesiyle Türkiye’de yılda 3 milyon 360 bin ton, dünyada ise 90 milyar ton su tasarrufu sağlayacak. Bu...
  3. Baca gazlarını gübreye çeviren müthiş buluş

Hürriyet gazetesinde çıkan bir haberi grup arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. İlgili haber aşağıda. 16 Ocak'ta yayınlanmıştı ancak okumayanlar olabilir diye paylaşmak istedim. Türk mühendis Selami Bekmezci, 2003 yılından beri çalışmalarını yürüttüğü "baca gazından gübre üretimi" projesine imza atarak 21 yıllığına patent hakkını kazandı. Bekmezci’nin geliştirdiği projeyle, petrol...
  4. Dünyayı Sarsacak Buluş

İngiliz bilim adamları yapay benzin üretti. Litresi ise 50 kuruş! Yaklaşık 3 ila 5 yıl arasında piyasaya sürüleceği açıklanan ürünün içinde çevreye zarar veren karbon gazının bulunmadığı, bu sayede sera gazı emisyonunun engellenmesine yardımcı olacağı kaydedildi. Bilim adamları yapay petrolü üretmek için hidrojeni küçük hava kabarcıklarının içine hapsederek sıvı gibi akmasını ve...
  5. Bu Buluş Petrolü Bitirecek ! Buluş Karadeniz'den...

Türk araştırmacılar, Karadeniz dibinde bulunan hidrojen-sülfürlü suyundan hidrojen gazı elde etmeyi başardı. Hidrojen enerjileri üzerine ar-ge çalışmaları yürüten Dr. Mükerrem Şahin ve ekibi, tamamen Türk araştırmacılarla Karadeniz dip sularında yoğun olarak bulunan hidrojen-sülfürlü suyu geliştirdiği bir katalizör sistemi üzerinden geçirerek ekonomik koşullarda hidrojen gazı elde etmeyi...