Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atık yönetim planı son durum

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Burçak Kara tarafından paylaşıldı.

 1. Burçak Kara

  Burçak Kara Misafir

  Forumda yeniyim. Çevre Mühendisi de değilim (hatta mühendis bile değilim). Geçen hafta önüne bir klasör verildi. Önceden yapılmış Atık Yönetim Planının süresi doluyormuş. Benim yenilemem gerekiyor. Ancak önceki plan tehlikesiz atıkları içermiyor. Onları eklemem gerekiyor. Çalıştığım şirketin faaliyet konusu uçak bakım onarım. Bakım sırasında oluşan Plastik, cam ..vb dışında ofis ortamından çıkan plastikler mevcut ve kodlarda buna göre değişiyor. Bunları ayrı ayrı mı belirtmeliyim? Ayrıca Bazı Tehlikesiz Atıkların Kontrolü Yönetmeliği uyarınca kapsam dışı bırakılan tehlikesi atıkları göstermemeliyim değil mi? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Gerçekten çok zor durumda kaldım.
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Burçak Hanım,

  Bu yeni atık yönetim planın uygulamaları bazı bölgelerde değişiklik gösterebiliyor. Bence siz bulunduğunuz ildeki il çevre ve şehircilik müdürlüğüne giderek nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorabilirsiniz. Oradaki arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Atık yönetim planı yenilendiği için buradaki söylemler kafanızı karıştırabilir.
   
Endüstriyel atık yönetim planı son durum konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Duyuru - endüstriyel atik yönetim plani

  ENDÜSTRİYEL ATIK YÖNETİM PLANI(Tehlikeli-Tehlikesiz Atıklar) Bilindiği üzere sanayi faaliyetleri sonucunda bir tesiste aynı anda tehlikeli ve tehlikesiz atıklar oluşabildiğinden atık yönetimi ile ilgili planlamaların tüm atık türleri düşünülerek yapılması gerekmektedir. Bu doğrultuda, Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ nün 04.06.2012 tarih ve 9223 sayılı yazısı ile hazırlanıp...
 2. Endüstriyel atık yönetim planı

  20 01 26 atık koduna sahip "20 01 25 Dışındaki Sıvı ve Katı Yağlar" tehlikesiz atık olarak mı sınıflandırılıyor acaba bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı ya da bu koda sahip atıklar atık yönetim planına yazılır mı ?
 3. Endüstriyel atık yönetim planı

  arkadaşlar yeni üye oldum hiçbir şey bilmiyorum 18 tane firmanın dosyasına bakıyorum. sadece birinin gfb si var. diğerlerini almam lazım. yardımcı olursanız sevinirim zira soru bombardımanına tutabilirim bu siteyi. endüstriyel atık planı gfbden önce mi sonramı yada gfbyle alakası varmı
 4. Endüstriyel atık yönetim planı hazırlanması

  Arkadaşlar endüstriyel atık yönetim planı nasıl hazırlanır? Mesala 2014-2015-2016 yılı atık miktarlarını nasıl hesaplarız? bunlar tahmini değer mi oluyor yoksa referans aldığımız noktalar oluyor mu?
 5. Endüstriyel atık yönetim planı

  Herkese kolay gelsin. Birleşik denetimde geçen endüstriyel atık yönetim planı ile ilgili geri dönüşüm tesislerinin hazırlaması gerekiyor mu?