• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel Atık Yönetim Planı Yenileme

Ecemcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
fgdhths
Merhaba arkadaşlar,

Atık Yönetim Planımızın 3 yıl geçerliliği bitiyor ve yenilemeye gidilmesi gerekiyor. İzlemem gereken adımlar ve dikkat etmem gerekenler nelerdir. Bahsederseniz cok sevınırım.

Merhaba Bir tesis için 2019 da sunduğumuz bir atık yönetim planı için il müdürlüğü tabloyu şu şekilde istemişti, 2018-2019, 2019-2020, 2020-202. Ancak bazı tesisler sadece planın sunulduğu yıldan başlayarak tablo oluşturmuş ve planları da bu şekilde onaylanmış. Bunun doğrusu nedir arkadaşlar?
Atık Yönetim planı bir önceki yılı da mı içermeli?

Neden o şekilde istediklerini belirttiler mi?

Endüstriyel atık yönetim planı sunulduğu tarih itibariyle 3 senelik olarak hazırlanır.

Örnek olarak bugün sunulacak olan bir plan

09.09.2020-09.09.2021
09.09.2021-09.09.2022
09.09.2022-09.09.2023

şeklinde doldurulması gerekiyor.

"Bu kapsamda; atık üreticileri faaliyetleri sonucu oluşan tehlikeli ve tehlikesiz atıklarının yönetimini ne şekilde sağladıkları, ilerleyen yıllarda bu atıkların yönetimine yönelik olarak atık azaltıcı hangi tedbirlerin alınacağına dair bilgileri de içeren üç yıllık endüstriyel atık yönetim planları Bakanlığımız web sayfasında yer alan formata uygun hazırlayarak İl Müdürlüklerine sunmalıdırlar.

Atık üreticileri, tehlikeli ve tehlikesiz atıklarına ilişkin bilgileri içeren Endüstriyel Atık Yönetim Planlarını, plan formatında da belirtildiği üzere bir önceki yılın fiili verileri, bulunduğu yıl ve bir sonraki yılı içerecek şekilde üç yıllık olarak hazırlayarak İl Müdürlüğünün onayına sunması gerekmektedir. Söz konusu atık yönetim planında yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ve mevzuata uygun olması halinde plan İl Müdürlüğümüzce onaylanacaktır."

iki paragraf arasındaki çelişkiyi bulunuz sorusu gibi olmuş.

Her İl Müdürlüğü farklı şeyler isteyebiliyor, en sağlıklısı ilinizin müdürlüğüne gidip EAYP incelemesi yapan memurlarla görüşmeniz olacaktır.

Bir sorum olacak.
Bir EAYP var ve onay yazısı 18.11.2020 yılında. 2021-2022-2023 yıllarını kapsayan AYP onaylanmıştır diyor Çevre Şehirciliğin dilekçesinde. Bunu hep karıştırıyorum şimdi ben 18.08.2022 de mi yenileyeceğim planı yoksa 18.08.2023 te mi? Plan formatında kapsanan yıllar;
31.01.2021-31.12.2021
31.01.2022-31.12.2022
31.01.2023-31.12.2023

Mantıken 31.12.2023'e kadar bir planım olduğu için 2023 te yenileyeceğim. Ancak İl müdürü memuru daha önce buna benzer bir planı hemen yenile demişti. Sizin fikriniz ve tecrübeniz ne diyor?

Son düzenleme: