Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atıksuların kontrolü/ örnek proje

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Öyküm Hız tarafından paylaşıldı.

1. Öyküm Hız

Öyküm Hız CMNet Üyesi

Süt ürünleri sektörüne yönelik yapılan bir çalışma. İçeriği:Sektöre yönelik genel bilgi, üretim prosesi, katagoriler ve alt katagoriler, deşarj standartları, proses profili, kirlilik profili, atık araştırması, yeniden kullanma ve geri dönüşüm, arıtma önerileri.

boya endüstrisi. örnek projedir.

Ekli Dosyalar:

2. alimslim

alimslim CMNet Üyesi

paylaşım için teşekkürler :)

3. Öyküm Hız

Öyküm Hız CMNet Üyesi

rica ederim; umarım işinize yarar.

4. semyasi

semyasi CMNet Üyesi

acaba mezbaha endüstirisi ile ilgili bi örnek proje varmı

5. mehmet_3501

mehmet_3501 CMNet Üyesi

SAYIN ÖYKÜM,
    RAR dosyası dışında(sıkıştırmadan) bir daha paylaşır mısınız? benim pc de tek sorun rar uzantıları açamaması
    teşk ederim.

6. Öyküm Hız

Öyküm Hız CMNet Üyesi

Ekteki dosyalarda süt ürünleri endüstrisini parçalar halinde iliştiriyorum Mehmet bey. her bölüm birbirinin devamı niteliğindedir.

Ekli Dosyalar:

mehmet_3501 bunu beğendi.
  7. Fatih Bel

Fatih Bel CMNet Üyesi

Olcay Hocanın dersinden :)

8. mehmet_3501

mehmet_3501 CMNet Üyesi

teşk ederim.

9. Buket91

Buket91 CMNet Üyesi

merhabalar acaba elinizde otomotiv sektörü ile ilgili örnek var mı? şimdiden teşekkür ederim:)

10. Tolga Şahin

Tolga Şahin CMNet Üyesi

Arkadaslar kozmetik sanayi endüstrisi atıksuyu ile ilgili bilgi istiyorum sizlerden.elinizde türkçe yada ingilizce makaleler varmı yardımınızı bekliyorum acil

11. mustafa sait

mustafa sait CMNet Üyesi

kömür endüstrisi için bilgiler var ekte verdim

Ekli Dosyalar:

Fatih Özcan bunu beğendi.
Endüstriyel atıksuların kontrolü/ örnek proje konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Endüstriyel atıksuların özellikleri ve arıtılması - doç. dr. füsun şengül

Bu kitabı almak istiyorum ancak bulamıyorum. 1989 yılının kitabı olduğu için bulmakta sıkıntı yaşıyorum. Nasıl temin edebilirim bu kitabı ?
  2. Örnek proje

ÖZELLİKLE ÇEVRE MÜH.KONUSU OLURSA SEVİNİRİM.LÜTFEN YARDIMCI OLUN.
  3. Kirlilik önlem payı ve endüstriyel atıksuların arıtımı

Öncelikle herkese iyi çalışmalar. Bildiğiniz gibi ülkemizde her belediye kendi kanalizasyon sistemine dökülen endüstriyel atiksularda kendi parametrelerini kullanmakta. Yalniz isin garip tarafi turkiyede ki hemen hemen her atiksu aritma tesisi projeleri aynidir. Bu değıskenliğin yasaniliyor olmasinin tek sebebi ise her sehire ait bilirkisilerin farklilik gostermesidir. Bu anlamda gerek...
  4. Endüstriyel atıksuların arıtılması çimento endüstrisi yardım

Arkadaşlar endüstriyel atıksuların arıtımı dersi kapsamında çimento endüstrisi hakkında geniş bir bilgiye ihtiyacım var.Ekteki endüstriyel arıtım aşamaları şeklinde ödev hazırlacağım yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Endüstriyel atıksuların yeniden kullanılması

herkese iyi günler bitirme ödevi için yardım istiyorum endüstriyel atıksuların yeniden kullanım alanları sektörel olarak araştırmam gerekli (örneğin metal endüstrisi kağıt endüstrisi gibi...), temiz üretim teknolojisi bu konularla ilgili bilgisi olanlar var mı ?