Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel kirlilik kontrolü

Konu, 'Öneriler ve Şikayetler' kısmında mehmet_3501 tarafından paylaşıldı.

 1. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  Endüstriyel Kirlilik Kontrolü ile ilgili konunuz yok açmanız dileğiyle
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Mehmet bey öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Böyle bir bölüme neden ihtiyaç duydunuz peki. Endüstriden oluşabilecek çevresel unsurlar belli bunlarla ilgili bölümlerde var zaten.. Atıksu, hava kirliliği, gürültü, tehlikeli atıklar vs vs. bunlar dışında neye ihtiyaç duydunuz acaba?
   
 3. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  fatih bey sabun,şeker,süt v.s sanayisi atıksularının özelikleri ile ilgili konu yok mesela.
  endüstriyel çalışmam sonucu çeşitli sanayiler: kağıt,deri,tekstil ile ilgili konularınız ile ilgili dosyalar var ama normal konularda yer alması düşündürücü. bu saydıklarımı ekk bölümü altında verirseniz belki diğer arkadaşların da daha kısa sürede çalışmalarına yardımcı olur.
  ayrıca Endüstriden oluşabilecek çevresel unsurlar ile yukarıda açıkladıklarıma göre farklı şeyler gibi...
   
Endüstriyel kirlilik kontrolü konusuna benzer içeriklerimiz
 1. "Çevre Alanında Kapasite Geliştirme Projesi: Endüstriyel Kirlilik Kontrolü Semineri"

  Bölgesel Çevre Merkezi (REC-Türkiye) koordinasyonunda, AB Mevzuatı, temel süreçler ve örnek uygulamaların analiz edilmesi amacıyla, yerli ve yabancı konuşmacıların yer alacağı seminer 19 Mart 2012, Pazartesi günü 10.00-16.15 saatleri arasında Ramada Plaza Hotel Ankara, Yaşam Caddesi 4. sokak No.4 Söğütözü Ankara adresinde düzenlenecektir.
 2. Endüstriyel kirlilik kontrolü

  MRB ArKaDaŞLaR; ENDÜSTRİYEL KİRLİLİK KONTROLÜ ile ilgili ders notu (veya sunum fark etmez) olan var mı? 2 gün sonra sınavım var(ders çalışmayı her öğrencinin tabiyatında olan son günlere bırakma anlayışından hareketle acil yardımlarınızı bekliyorum. ) ŞİMDİDEN TEŞK EDERİM :))
 3. Kirlilik önlem payı ve endüstriyel atıksuların arıtımı

  Öncelikle herkese iyi çalışmalar. Bildiğiniz gibi ülkemizde her belediye kendi kanalizasyon sistemine dökülen endüstriyel atiksularda kendi parametrelerini kullanmakta. Yalniz isin garip tarafi turkiyede ki hemen hemen her atiksu aritma tesisi projeleri aynidir. Bu değıskenliğin yasaniliyor olmasinin tek sebebi ise her sehire ait bilirkisilerin farklilik gostermesidir. Bu anlamda gerek...
 4. Endüstriyel kirlenme kontrolü

  Merhabalar Herkese; EKK dersi kapsamında bir endüstri tesisine gidip firmanın çevreye olan etkisi ile ilgili bir rapor hazırlamam gerekiyor. İstanbul yakınlarındaki firmalardan ulaşabileceğim çevre mühendisleri var mı acaba? Firmaların çevre mühendislerine ulaşsam sanırım derdimi daha iyi anlatmış olurum. Hele ki doğru kişilere ulaşsam daha da iyi olur :)
 5. Endüstriyel kirlilik kontrolü dersi

  çarşamba günü ekk dersinden sınavım var 2 tane sorum olacak bilen arkadaşlar cevaplandırabilirler mi acaba sorulara gelince Literatürden yararlanmanın önemi Yeni bir endüstri ile kurulu bir işletme açısından çevre mühendisi nasıl bir yol izlemelidir cevaplar biraz ayrıntılı olabilir mi benim için çok önemli bu cevaplar şimdiden teşekkür ederim