Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erasmus stajı

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında Topcu tarafından paylaşıldı.

1. Topcu

Topcu CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar...Aramızda Erasmus stajı yapmış olanlar var mı? Varsa staj yerinizi nasıl buldunuz biraz anlatır mısınız? Yurtdışında staj yeri bulmak çok sıkıntılı bir süreç çünkü. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

2. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Merhaba
    O kadar sıkıntılı değil.Azcık kurnaz olmak gerek.Diğer üniversitelerin veya sizin okulun erasmus anlaşması yaptıgı listeler kısmı var.Oralara gir diğer bölümlerin anlaşma yaptıgı üniversiteleri göreceksin.Onların koordinatörleri yazılıdır orda.Emailleri de vardır muhakkak.O email adreslerine mail at.Cevap verirler.

3. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Bide şirketlerle uğraşma üniversitelere gitmeye bak.

4. Topcu

Topcu CMNet Üyesi

tesekkurler cevabiniz icin erasmus anlasmalarina bakmayi hic dusunmemistim. aslinda ben bi sirkette staj yapmayi daha cok istiyorum sanirim. hem sirketler de para veriyo genelde. rahat rahat gezerdim o paralarla :)

5. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Erasmus stajda dönem içi hareketlilikten daha fazla para alıyorsun ben macaristanda szeged sehrinde staj yaptım 602 euro aldım aylık yetti bana.Şirketler fazlada verebiliyor az da verebiliyor.Şirket para verirse ulusal ajans sana az para veriyor.Gezmeye gelince o kadar da anlatıdıgı kadar ucuz değil.İnterrail felan anlatılır ama o pisliğe katlanabileceksen sıkıntı yok.Ryanair var ucuz diyorlar ama taaaa sehrin dısına indiriyor.Bide sehir merkezine gitmek için ppara oduyorsun artı ryanaır de kredı kartıyla bılet alırsan 15 euroydu sanırım fazla para alıyor senden.Bavul sıkıntısı var.Sadece yanına el bagajı alabilirsun onuda ucaga girerken olcupte alıyorlar :)

6. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

ya da Üniversitenizde yürütülen yurtdışı bağlantılı bir proje varsa eğer o proje çalışanları veya projede görevli okulun asistanlarından ip ucu alabilirsin, ben öyle yaptım ama sizin için şu an küçük bir ihtimal olabilir tabi. bol şanslar

7. Topcu

Topcu CMNet Üyesi

birkac sirket geri donus yapti sagolsunlar :) umarim olur olursa size de bilgi veririm. rynairda erken rezervasyon yapinca baya uygun oluyo diye biliyorum. olmadi sadece gittigim ulkeyi dolasirim o da yeter bana :)

8. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Erken rezervasyonda 1 euro ya kadar bilet bulabiliyorsun ama o tarihlerin sana uyup uymayacağı önemli.easyjet var oda fena değil.

9. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

Üniversiten yada şirketlerden almanız gereken kabul yazısı.Bu yazının orjinali size posta ile imzalı mühürülü olarak gelmeli.Bu belge ile konsolosluğa gideceksiniz

Ekli Dosyalar:

10. sefertunca

sefertunca CMNet Üyesi

sefer2.png
    Buda erasmus ofisinden almış oldugunuz sözleşme.Bunu kabul edildiğiniz kuruma doldurarak mail atmanız gerek .Gene karşı taraf bu formu doldurup imzalayarak size göndermeli.''Will be detailed later'' yazan yerleri doldurmadık.Çünkü ne yapacağımız belli değildi.Sonra orda karar verdik membran ayırma teknikleri üzerine çalışma yaptık.Burayı sonra doldurdum mu doldurmadım mı hatırlamıyorum.Ama staj defterimin bi örneğini erasmus ofisine verdim.Staj defterini hem türkçe hem ing yazdım.Bi kopyasınıda Szeged üniversitesi mühendislik fakültesi dekanına bıraktım.Onlara her sayfayı imzalattım mühürlettim.Sizde bu şekilde yapabilirsiniz.

Erasmus stajı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. lab. stajı mı tesis stajı mı?

Ben çevre mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Bu yaz döneminde 30 iş günü staj yapmam gerekiyor. Okulum lab. stajı olsun ya da işletme stajı olsun gibi bir zorunluluk koymuyor. Ben İSKİ'ye başvurmayı düşünüyorum ama orada lab. stajı mı yapsam yoksa tesiste mi yapsam karar veremiyorum. 2. sınıf öğrencilerine lab. stajı öneriliyor ama İSKİ ye seçilmek zor ve seçilirsem seçilmişken 30 günü de lab....
  2. erasmus ile staj

Merhabalar, Akdeniz Üni. 2. sınıf öğrencisiyim.Erasmus ile staj yapma imkanı kazandım ancak nereye,hangı ulkeye gıdıcegımı hıc bılmıyorum.Firma ise hala bulabilmiş değilim.Daha once gidenler varsa yardımda bulunabilirler mi?Teşekkürler
  3. Work and travel-erasmus

Arkadaşlar merhaba Okuyan arkadaşlarımızdan bu programlara katılmak isteyen varsa bu başlık altına yazsın sorularını ben yardımcı olmaya çalışayim.Yeterince tecrübem ve bilgim vardır :)
  4. Erasmus yardım !

Ben Fırat Üniversitesi Çevre Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Dördüncü sınıfın ilk dönemi için erasmus programıyla üniversitemizin anlaşmalı olduğu ülkelerden birine gitmek istiyorum. Benim merak ettiğim ve beni tedirgin eden tek şey o üniversitelerin Çevre müh. bölüm dersleriyle benim normalde alabileceğim dersler aynı olurmu ? bunu nerde öğrenebilirim ? eramusla gidecem diyede 1 sene okul...
  5. 2013-2014 yaz dönemi erasmus staj / yardım

Merhabalar, Ben Çukurova Üni. açmış olduğu Erasmus Staj programına katılmaya hak kazandım. Polonya'da staj yapacağım bir işletme arıyorum fakat henüz bulamadım. Daha önce erasmus programı ile staj yapan ya da staj yeri ayarlama konusunda fikir sahibi olan varsa bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.