Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskiden...

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Abdurrahman Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Abdurrahman Kaya

Abdurrahman Kaya CMNet Üyesi

Eskiden,,,,
    Eskiden;Çember çevrilir,Su musluktan içilir,Ağaçlara tırmanılırdı....Bebekler be...zden,Silahlar tahtadan,Resimler kömür karasından yapılırdı.Kızlara ninelerinin, erkeklere dedelerinin İsimleri konulur,Saatli maarif okunurdu.Komşuda pişen Bize...
    Bizde pişen komşuya düşerdi.Geceler ayaz,Sokaklar karanlık,Yıldızlar... parlak olurdu.
    Turşu, salça..., mantı evde yapılır,Karpuz kuyuda soğutulurdu.
    Erik ağacının çiçeği,Pencere camımıza yaslanır,Güz yaprakları bahçemize düşerdi.Kardan adam yapılır,
    Evlerde soba yakılır,
    Kış gecelerinde masal anlatılırdı.Merdiven çıkılır,Aidat ödenmez,Yönetici seçilmezdi.Evler badanalı,Sokaklar lambasız,Mahalleler bekçili olurdu.Ajans radyodan dinlenir,Çizgi roman okunur,Defterlere kenar süsü yapılırdı.Hayat,Arkası yarın gibiydi,Kesintisizdi.Her gün yaşanacak bir şey vardı.Herkes kendi düşünü kurar,Kendi hayatını oynardı.ŞİMDİ
    Şimdi,
    Herkes
    Yoğun,
    Yorgun
    Ve
    Tek başına

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Çok güzel anlatmışsınız.Birden geçmişe gidiverdim.Çizgi roman okuduğumuz,masal dinlediğimiz,soba yaktığımız o yıllara.Eskiden bence bir çok şey daha anlamlı ve daha güzeldi.Maalesef çocuklarımız o güzelliklerin hiçbirini yaşayamadan büyüyüp olgunlaşacaklar.

Seda Güney bunu beğendi.
  3. Abdurrahman Kaya

Teşekkür ederim ancak bu alıntı yazıyı çok beğendiğimden paylaşmak istedim.

4. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

okurken bir an dalıp gittim, güzeldi :)
    teşekkürler!

Seda Güney bunu beğendi.
  5. Abdurrahman Kaya

Ben teşekkür ederim eminim herkes bu nostaljiyi yaşamak ister...

6. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Kesinlikle ben şahsen isterim. :)

7. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Sanıyorum biz mutlu çocukluk ve gençlik geçiren son jenerasyonuz,yazıyı okuyunca farkettim ,teşekkürler paylaşımınız için

8. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

güzel paylaşım.. abdurrahman kardeşim ;)

Eskiden... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Eskidendi eskiden...

Benim çocukluğumda annelerimiz çalışmazdı. Okuldan eve geldiğimde boynumdaki anahtarla kapıyı hiç açmadım. Hatta babamın bile anahtarı yoktu. Annem evimizin bir parçası gibiydi, hep evdeydi. Her yere birlikte giderdik, zaten öyle çok da gidilecek bir yer yoktu ki... En büyük eğlencemiz sokaklarda oynamaktı. "Sokakta oynamak" diye bir kavram vardı yani. Cafelerde, alış-veriş...