Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel atık su arıtma projesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Merve Esen tarafından paylaşıldı.

1. Merve Esen

Merve Esen CMNet Üyesi

Evsel atık su arıtma tesis proje örneği olan var mı nette buldum ama hesaplamalar yok bu konuda bana yardım edebilecek birileri var mı acaba..teşekkür ederim

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Umarım işinize yarar. İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

3. Merve Esen

Merve Esen CMNet Üyesi

Teşekkür ederim

4. gülay

gülay CMNet Üyesi

nihall bu sayfada arkadaşımız paylaşmış incelemeni tavsiye ederim :)

5. nihall

nihall CMNet Üyesi

çok tesekkür ederim:)

6. gülay

gülay CMNet Üyesi

halledemezsen dön bana ;)

A. Halil Ünal bunu beğendi.
  7. Gökhan Ş.

Gökhan Ş. CMNet Üyesi

çok teşekkürler başka bir tesis dizaynında kullanmak üzere arşive ekledim

8. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Arkadaşlar, bu dökümanda işinize yarayabilir...

Ekli Dosyalar:

Fatma Sena bunu beğendi.
Evsel atık su arıtma projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamuru kompostlaştırılmasında organik evsel katı atık ilavesinin etkisi

Arıtma çamuru kompostlaştırılmasında organik evsel katı atık ilavesinin etkisi Osman Atilla ARIKAN*, İzzet ÖZTÜRK İTÜ İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada, evsel atıksu arıtma tesisi çamuru ile organik evsel katı atık(EKA)-evsel atıksu arıtma tesisi çamuru karışımı için havalı kompostlaştırma teknolojilerinin uygulanabilirliği ve evsel atıksu arıtma çamuru...
  2. Antalya kenti evsel atık su arıtma tesisi projesi ve çevresel etkileri

ANTALYA KENTİ EVSEL ATIK SU ARITMA TESİSİ PROJESİ VE ÇEVRESEL ETKİLERİ Prof.Dr.Bülent TOPKAYA Akdeniz Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi - Çevre Mühendisliği Bölümü Giriş Antalya'nın nüfusu iki şekilde hızla artmaktadır: Kent ülkemizin en yüksek oranda göç alan illeri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yaz aylarında iç ve dış turizm faaliyetleri sonucunda nüfusu...
  3. Endüstriyel atık su arıtma projesi;

İyi günler,Balıkesir üni. çevre müh. bölümünde okumaktayım. 4. sınıf endüstriyel atık su arıtımı proje dersi için herhangi bir endüstri kuruluşunun,fabrikanın arıtım tesislerine giriş ve çıkış parametreleri,debileri vs gerekmektedir. Yardım edebileniniz varsa çok sevineceğim. Bu bilgileri sadece proje amaçlı kullanacağımı da belirtmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
  4. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  5. Evsel/kentsel arıtma çamurlarının yönetimi projesi 2. çalıştay sunumları

Proje bitiş tarihi olan 01.06.2013'ü merakla bekliyorum.