Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

evsel atıkların yakılması

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında moztoprak41 tarafından paylaşıldı.

1. moztoprak41

moztoprak41 CMNet Üyesi

mrb arkadaşlar
    evsel atıkların kazanda yakılabilirliği hakkında bilgisi olan varmı?

evsel atıkların yakılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Klorlu Hidrokarbonların Yakılması

Organoklor bileşikleri hem üretim, hem de tüketim kesiminden çok miktarda oluşmaktadır. Sanayii ülkelerinde yıllık oluşan miktarlar çok daha fazladır. Örneğin Federal Almanya'da 4,6 x10 6 ton/yıl klorlu hidrokarbon artıkları oluşmaktadır. Bunun büyük bir kısmı kimya sanayiinde geri kazanılmaktadır. Geri kazanılması ekonomik olmayan 51.900 ton'luk kısmı ise Denizde yakma gemilerinde...
  2. Kentsel / evsel atıkların yönetımı semineri

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI KENTSEL / EVSEL ATIKLARIN YÖNETIMI SEMİNERİ MERSİN 3- 4 Eylül 2009 Seminer Konuları Belediye Atıkları Yönetimi ve Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi İşletimi ve Rehabilitasyon Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği...
  3. Atık lastiklerin yakılması

Burdur da bulunan Çİmento fabrİkasinda atık lastikleri yakmak İstİyoruz. Bunun İÇİn neler yapmam gerekli ve tesiste herhangi bir sistem değişikliğine gitmem gerekli mi? teşekkürler :)
  4. Organik ve evsel atıkların tespiti (samsun)

bitirme projesi kapsamında samsun bölgesinde oluşan organik atık miktarını kaynağını ve enerji potansiyelini ve enerjide kullanılabilecekleri alanları araştırıyorum. . benim problemim samsunda oluşan organik atık envanterini miktarını ve kaynağını tespit etme . Bu konuda oldukça yetersiz kalıyorum. bu alanda elimde sadece gazi belediyesinin 2008 yılına bir atık listesi var. Bunun dışında...
  5. Katı atıkların yakılması

genel bir dökümana ihtiyacım var .yardımcı olur musunuz ?