Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel atıksuların yeniden kullanımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında halim alp tarafından paylaşıldı.

1. halim alp

halim alp CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    bitirme tezim de '' Evsel atıksuların yeniden kullanımı'' konusunu aldım. Hem bilgi ve içerik olarak hem de araştırma olarak yardımcı olursanız çok sevinirim.

Evsel atıksuların yeniden kullanımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Nitelikli Atıksuların Arıtılması

Evsel nitelikli atıksuların arıtılmasıyla ilgili bir alıntı
  2. Arıtılmış Atıksuların Sulamada Kullanımı

Arkadaşlar Yazlık sitelerde bulunan düşük kapasiteli arıtma tesislerine Atıksu Deşarjı konulu Çevre İzni almak istiyorum. Arıtılmış sular site bahçesinde çim, çiçek, ağaç gibi bitkileri sulamakta kullanılıyor. Daha önce bu konuda pek çok kez Çevre İzni almıştım. Ancak Temmuz ayından itibaren Aydın Çevre Müdürlüğü,SKKY 28.Maddeyi devreye soktu ve teknik usuller tebliği sulama suyu...
  3. Atıksuların yeraltı sularının beslenmesinde yeniden kullanılması

Atıksuların yeraltı sularının beslenmesinde Yeniden kullanılması konusunda bilgi sahibi olan yardımcı olabilir mi acil bilgiye ihtiyacım var
  4. Atığın yeniden kullanımı

Aynı vergi numarasına sahip iki tesis mevcut. Bunlardan birinde kullanılan bir kimyasalın atığını diğer firma alıp tekrardan kullanmak istiyor. Bu noktada bazı sorular oluşuyor. 1) Kullanılan kimyasalın girişi 1. tesiste görünüyor. Ancak söz konusu durumda atık çıkartmıyor gibi görünecek. Atık Yönetim Planında da bir miktar sunulamayacak. Bu kimyasalın atığının ne yapıldığı sorun yaratabilir....
  5. Endüstriyel atıksuların yeniden kullanılması

herkese iyi günler bitirme ödevi için yardım istiyorum endüstriyel atıksuların yeniden kullanım alanları sektörel olarak araştırmam gerekli (örneğin metal endüstrisi kağıt endüstrisi gibi...), temiz üretim teknolojisi bu konularla ilgili bilgisi olanlar var mı ?