Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

1. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?

2. Özlem Saraç

Özlem Saraç CMNet Üyesi

Bizim kurumda, taahhütname demek protokol demek...yani altyapı yönetim kurumlarının deşarj standartlarına uyulması için yaptığı deşarj izin belgesi, protokol artık adı ne olursa...

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

4. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

hmm ama sanırım ben yukarıda yanlıs ızah ettım yada yanlıs anladınız ben beledıyede calısıyorum. cevre ıznı portalından desarj ızın basvuru yapıyorum bana ılgılı yonetmelıklere uyulacagına daır ve ayrıca 5 sene ıcınde tesıste bır degısıklık yapılmayacagına daır beledıye baskanın noter onaylı taahutnamesı eksık dıye eksık ewrak bıldırımınde bulunmuslar.ayrıca bu sayede arıtma tesıslerını ısletılmesıyle ılgılenen arkadaslarım war sa baglantı kalıte kontrol belgesı verımı ve atıksuların kanalızasyon sistemıne verılmesı ıle ılgılı kendı beledıyesınde uygulanan işlemler nelerdır?bunuda sormus olayım.

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

"bakanlığın yazılım portalı"nın ne olduğunu anlamadan geçmişim, yanlışlık daha çok bende sanırım.. kafa karıştırmasın sileyim yazdıklarımı madem.

Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atıksu arıtma tesisleri için deşarj izni

paket arıtma tesisleri tasarımı yapıldıktan sonra deşarj izni almak için danışman firmayla anlaşmak mı gerekir yoksa arıtma tesisini yapan firma deşarj iznini alabilir mi? deşarj iznini almak için, çevre izin ve lisanları yönetmeliği kapsamına giren yada girmeyen tesisler için ,ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan var mı?(danışman firma olmak gerekir mi?)
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Evsel nitelikli arıtma tesisi kurulum hk.

Merhabalar; Evsel Nitelikli bir arıtma tesisi inşaasında hangi belgeleri almak gerekir.İki Havuzlu biyolojik arıtım yapan bir arıtma tesisi olacak . Not: Proje onayı dosyaları harici! Şimdiden Teşekkürler
  4. Atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası devri ve deşarj izni

Merhaba. şantiye da mevcut 150 kişilik paket biyolojik atıksu arıtma tesisi 2011 yılında alınmış ve proje onay dosyası yapılmış. fakat deşarj izni alınmamış. öncelikle bu arıtmayı kuran firmanın görevi değil mi? bir istanbul firması ve proje onay dosyasından anladığım kadarıyla ilk atıksu arıtma satışını bize yapmışlar. şu an hiçbir şekilde şantiyemize gelip bakım yapamayacaklarını tesisi...
  5. Evsel atıksu arıtma tesisi bakım

Arkadaşlar Evsel Atıksu Arıtma Tesisimizin Bakımını Yaptırıcaz Bu İşlerle Uğraşan Varsa Bilgi Verebilirmi ,?