Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Filler malzemesi atığı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Özgür Anaç tarafından paylaşıldı.

 1. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Asfalt plentlerinde Döner Kurutucu (Drayer) dan kurutulmak için geçirilen agreganın içindeki ince, kristalize malzemeye filler malzemesi denmektedir. Bu malzeme asfaltta bağlayıcı eleman olarak kullanılmaktadır, ancak bu malzemenin çoğu kısmı da atık olarak ortaya çıkmaktadır. Bu atık çimento yada briket yapımında kullanılmaktadır. Fakat plent tesisleri genel de bu tür tesislere uzak olduğu için o sanayi kolları da bu malzemeyi almamaktadırlar. Bu durumda bahsi geçen malzemenin bertarafı yada depolanması ile ilgili bilgisi, çalışması olan arkadaşlar var ise düşüncelerini, deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba? Teşekkürler.
   
  A_K Özalp bunu beğendi.
 2. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  Aynı sıkıntı bende de var. Bu konuda bilgisi olan arkadaşalr yardım bekliyoruz..
   
 3. Eda Taşpınar

  Eda Taşpınar CMNet Üyesi

  iş akım şeması proses özetinde atık kodu olarak neleri yazdınız arkadaşlar
   
Filler malzemesi atığı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Biyolojik filtre reaktörler (bfr) için dolgu malzemesi alternatifleri

  Biyolojik Filtre Reaktörler (BFR) klasik filtre sistemlerinin modifiye edilerek atıksu arıtımı amacıyla kullanıldığı yeni teknolojilerdir. Günümüzde farklı isimler altında geliştirilen biyolojik filtreleri birbirinden ayıran özelliklerin başında filtrelerde kullanılan dolgu malzemeleri gelmektedir. Sunulan makalede “pellet” olarak isimlendirilen, su yumuşatma sistemlerinden atık olarak çıkan...
 2. gazyağı atığı

  merhaba arkadaşlar, prosesten kaynaklanan gazyağı atığı ne şekilde bertaraf edilebilir?? hangi atık kategorisine girmektedir? bu atık yağı alan firmalar varmıdır?bende araştırıyorum ama henüz rastlamadım..yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..:)
 3. İş Güvenliği Malzemesi Teslim Tutanağı

  İŞ GÜVENLİĞİ MALZEMESİ TESLİM TUTANAĞI VE TAAHHÜTNAME Adı Soyadı : SSK Sicil Numarası : Aşağıda belirtilen iş güvenliği malzemelerini, tam ve çalışır vaziyette teslim aldım. Bu malzemeleri iş esnasında; mutlaka kullanım kılavuzunda yazılı olduğu ve okuduğum ve tarafıma öğretilen şekliyle kullanacağımı; bu malzemeleri gerektiğinde kullanmadığım takdirde meydana gelecek olaylardan,...
 4. Yalıtım malzemesi ve asbest içeren inşaat malzemesi

  17 06 04 (17 06 01 ve 17 06 03 dışındaki yalıtım malzemeleri) kodlu atığı alan lisanslı firmaya ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?
 5. Pvc yer döşemesi atığı

  Merhaba, Renovasyon çalışmaları sırasında çıkan PVC yer döşemesi atığımız mevcut (yaklaşık 600 metrekare). Ekte rulo halinde beklettiğimiz atıkları görebilirsiniz. Bu atığı alan bildiğiniz bir firma varsa yönlendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.